Košičania nezaváhali ani v Modre, nováčik už tretí

Úspešná séria hádzanárov HK Košice trvá aj po 15. kole Niké Handball extraligy mužov. Zverenci trénera Martina Liptáka natiahli svoju šnúru bez prehry na šesť zápasov, keď v piatkovom otváracom dueli tohto kola vyhrali v Modre nad Slovanom 31:27 (20:14) a v priebežnej tabuľke sa z 5. posunuli už na 3. miesto zaručujúce semifinálovú miestenku.
Košičania mali vydarený vstup do súboja – 5:1 v 8. min a v priebehu I. polčasu si viackrát vypracovali sedemgólový náskok aj vďaka streleckej potencii Maroša Baláža. Modrania, ktorým chýbala najväčšia opora, tvorca hry a zároveň najlepší strelec Tomáš Tschur, zdramatizovali vývoj v druhom dejstve. Tri minúty pred koncom sa dostali na 27:30, ale v závere sa už nedokázali viac dotiahnuť. Modra pred týždňom zaskočila Šaľu (30:27), tentoraz vyšla s ďalším ašpirantom na semifinále naprázdno a v tabuľke zostala deviata.

Výsledok piatkového stretnutia 15. kola Niké Handball extraligy mužov 2020/2021:
HáO TJ Slovan Modra – HK Košice 27:31 (14:20)
Najviac gólov: Frno a Jurikovič po 6, Farkas 3 – M. Baláž 9/1, E. Ľoch 6, Hriňák a Tumidalský po 4
pok. hody: 5/3 – 1/1, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák