Načítavanie údajov ...

Kukučka bol po dvojzápase s Českom spokojný, mužstvo však potrebuje zlepšiť hru v útoku

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov má za sebou dva z piatich plánovaných medzištátnych prípravných duelov pred vystúpením v januárovej I. fáze kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte. Slováci zakončili kalendárny rok dvojzápasom s Čechmi, v derby dosiahli vyrovnanú bilanciu jedna výhra – jedna prehra, pričom ešte aj rozdiel v skóre bol rovnaký.

Zverenci trénera Petra Kukučku zvíťazili v sobotu pred zaplneným hľadiskom v Považskej Bystrici nad účastníkom blížiaceho sa európskeho šampionátu 24:21 (9:8). „Čechom chýbali nejakí hráči, ale ani my sme neboli v kompletnom zložení. Tento výsledok nám pomôže a dodá chalanom sebadôveru i chuť do ďalšej práce. Hoci ide len o prípravu, vždy je lepšie vyhrať, navyše toto je derby,“ povedal hlavný kormidelník SR Peter Kukučka, ktorý si na domácej pôde mohol vychutnať prvé víťazstvo od príchodu na lavičku národného tímu.

V dobrom svetle sa pred považskobystrickým publikom predviedli mladíci Martin Potisk a Lukáš Péchy, obaja zaťažili české konto troma gólmi a prispeli k 14. výhre Slovenska v 35. konfrontácii proti Česku. „Obaja odviedli veľmi dobrý výkon. Som spokojný a aj pozitívne prekvapený. Oni tu však nie sú náhodou. My sme ich nominovali, lebo majú výkonnosť. Dnes potvrdili, že sú oprávnene v národnom tíme,“ poznamenal na adresu nováčikov Kukučka.

Nedeľňajšia odveta sa hrala tiež v dobrej atmosfére v Zubří, kde sa presadili domáci Česi. Tentoraz sa v ich prospech zrodil výsledok 23:20 (12:8). Podľa trénera slovenských hádzanárov to bol veľmi podobný zápas ako deň predtým, na oboch stranách predviedli aktéri bojovný výkon. Kukučka si uvedomuje, kde tlačí jeho zverencov topánka. Svedčí o tom aj 44 strelených gólov v oboch vystúpeniach spolu.

„Nie je to jednoduché. Príprava je ešte len na začiatku, čo bolo vidieť na hre oboch družstiev. V útoku to bolo dosť trápenia. Najmä v ofenzíve je na čom pracovať. My sme mali do víkendových konfrontácií s Českom iba tri tréningy, takže najmä vpredu som nečakal oslnivý výkon,“ priznal 37-ročný kouč, ktorý vyzdvihol po nedeľňajšom stretnutí aj pozitíva: „Páčila sa mi obrana. Aj v odvete sa nám darilo a opäť nám veľmi dobre zachytali brankári. Mali sme šancu uhrať lepší výsledok, na konci sme mali k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. Niektoré fázy stretnutia sme hrali v dobrom tempe a spĺňali vysoké kritériá. Celkovo som spokojný a tiež som rád, že sa pred novoročným pokračovaním prípravy nikto z chalanov nezranil.“

Slováci sa opäť zídu 2. januára v Bratislave, o dva dni neskôr ich v Stockerau čaká súboj s domácim Rakúskom a na 6. – 7. januára majú plánovaný dvojzápas so Saudskou Arábiou vo Wiener Neustadte. Deviateho januára odcestujú do Luxemburgu, kde sa 10. – 12. 1. predstavia na kvalifikačnom turnaji. O jediné postupové miesto budú bojovať s tímami Faerských ostrovov, Litvy a Luxemburska.

Autor: SITA, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022