Líder zo Šale suverénny v regionálnom derby

Tímy z čela tabuľky Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019 naplno zabodovali v sobotňajších stretnutiach 13. kola. Líder HKM Šaľa nenechal nič na náhodu v regionálnom derby, keď na palubovke susedného MHC Štart Nové Zámky zvíťazil jednoznačne 31:21. Naopak, Novozámčania predĺžili šnúru svojich neúspechov na štyri zápasy, pričom si na konto pripísali tretiu prehru za sebou. Napriek tomu sa stále držia na 6. priečke.

Šaľanom sú v pätách hráči MŠK Považská Bystrica, ktorí už v I. polčase rozhodli o osude domáceho stretnutia proti ŠKP Bratislava. Hostia síce v druhom dejstve na polovicu skresali polčasové desaťgólové manko (v 52. min znížili na 20:25, ale koncovku už viac nezdramatizovali, pozn.), ale Považania si na konto pripísali víťazstvo 28:23. Ich odstup na 1. priečku je jednobodový, ale majú ešte zápas k dobru. ŠKP je siedmy tri body za Novými Zámkami.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019:
MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava 28:23 (19:10)
Najviac gólov: Vallo 7/1, Š. Macháč a Ivanicja po 4 – J. Prokop 7, Mikéci 4, O. Orosz 3, Kysel 3/1
pok. hody: 3/1 – 3/1, vylúčení: 5 – 4, rozhodovali: Oťapka a Zubo, 300 divákov

MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 21:31 (11:16)
Najviac gólov: Tschur 8/5, Rakatynec 4, M. Kocák, I. Veréb a Tilandy po 2 – Meľnyk 7, Pľasun 6, S. Mažár 4
pok. hody: 6/5 – 3/3, vylúčení: 4 – 7, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml., 200 divákov

Autor: SITA, Foto: HKM Šaľa