Načítavanie údajov ...

Lovci Lovosice angažovali Hniďáka

Slovenský hádzanársky reprezentant Marek Hniďák po sezóne mení pôsobisko. Z Nemecka zamieri do Česka, kde si bude obliekať dres HK FCC Město Lovosice. S účastníkom extraligy sa dohodol na ročnom kontrakte s ročnou opciou.

Hniďák, ktorý reprezentoval SR aj na domácich ME 2022, hrával v ročníku 2021/2022 za nemecký treťoligový HC Burgenland. Predtým strávil polrok v maďarskom prvoligovom tíme Ceglédi KKSE, kam prišiel z tímu Košice Crows.

Dvadsaťročný ľavoruký odchovanec HK Slavoj Trebišovej hrajúci na poste pravej spojky v súvislosti so zmenou dresu poskytol rozhovor pre slovakhandball.sk.

Prečo po jednej sezóne opúšťate Nemecko?
– Na úvod chcem povedať, že sa mi tu veľmi páčilo. Vyhovoval mi aj štýl hádzanej, takže z tejto stránky som si pôsobenie pochvaľoval. Nedostal som však ponuku, ktorá by zodpovedala mojim predstavám. V budúcnosti by som sa však do Nemecka rád vrátil.

Nechceli si vás v Burgenlande udržať?
– Určite áno. Najmä na začiatku, keď sa rozhodovalo čo ďalej, bola snaha, aby som zostal. Táto sezóna bola fajn, veľa mi to dalo, ale ja mám už iné predstavy o mojej budúcnosti, a preto som sa chcel posunúť ďalej.

Bol o vás záujem z iných klubov, mali ste si z čoho vyberať?
– Áno, viacero tímov sa o mňa zaujímalo. Zo zahraničia bolo v hre ešte Nemecko či Maďarsko. Nemecká III. liga však už nebola moja preferovaná voľba a z maďarskej strany to bol len taký nástrel bez dotiahnutia.

Čím vás oslovila ponuka Lovosíc?
– Dlho som rozmýšľal, kam zamierim, ale potom som si to vyhodnotil tak, že Lovosice budú najideálnejšie miesto pre mňa. Predstavitelia českého klubu boli vytrvalí, kontaktovali ma už v januári a neustále deklarovali svoj záujem, čím mi poskytli dostatok času na rozhodnutie. Chcel som ísť do ligy, kde budem mať dostatok herného času a kvalitný tréningový proces. V Lovosiciach, kde ma okrem iného oslovili aj kvalitným klubovým zázemím, by to malo byť 9 tréningov týždenne plus zápas. To je pre mňa podstatné, to potrebujem.

Konzultovali ste túto voľbu s hráčmi či trénermi pôsobiacimi v českej extralige?
– Konkrétne s nikým, ale začal som sledovať tamojšiu súťaž a bol som prekvapený, kam sa posunula. Rysuje sa mi šanca odohrať veľa vyrovnaných duelov, získať skúsenosti, z ktorých môžem čerpať v ďalšej kariére.

Z hľadiska reprezentácie budete v Česku viac na očiach?
– Myslím si, že určite. Tretiu ligu v Nemecku nesleduje toľko ľudí. V ČR budem viac na očiach a tým pádom aj každý úspech, ktorý verím, že príde, bude viditeľnejší. Klubové ambície siahajú k semifinále play-off.

V mladom veku potrebujete čo najviac hrávať, aká perspektíva vás z tohto pohľadu čaká na novom pôsobisku?
– Bol to dôležitý faktor pri rozhodovaní. Je nesmierne dôležité mať dôveru a hrávať, aby som mal herné návyky. Sľúbili mi slušnú minutáž a ja by som sa svojimi výkonmi rád stal jednou z dôležitých súčastí lovosického tímu.

Máte za sebou pôsobenie v Maďarsku, Nemecku. Čo vám dali tieto zahraničné angažmány?
– Naučil som sa o seba postarať a získal som veľa hádzanárskych skúsenosti. V Maďarsku to bol v mojom podaní len taký polkrok k hádzanej na vyššej úrovni. Videl som, ako sa trénuje, ale veľa som toho nenahral. V Nemecku som si uvedomil, že hádzanú tu berú ako jeden z najpopulárnejších športov. Dokázal som si, že viem byť platný hráč pre mužstvo. Z hádzanárskeho i osobnostného hľadiska ma to na oboch pôsobiskách obohatilo. Od angažmánu v Lovosiciach si sľubujem ďalšie napredovanie.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: archív M. H.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022