Načítavanie údajov ...

ME žien 2020 budú v Nórsku i Dánsku podľa plánu, ale už nie v Osle a Stavengeri

Fanúšikovia hádzanej sa pre COVID-19 musia pripraviť na výrazne obmedzenú kapacitu hľadísk

Európska hádzanárska federácia (EHF) a národné zväzy Nórska a Dánska v uplynulých dňoch potvrdili, že majstrovstvá Európy žien 2020 sa uskutočnia v decembri tak, ako bolo pôvodne plánované.

Pred nejakým časom sa objavili informácie, podľa ktorých Dánsko uvažovalo o tom, že sa zriekne organizácie, keďže podľa prezidenta Dánskeho hádzanárskeho zväzu Pera Bertelsena musí mať usporiadanie ME aj ekonomický zmysel.

Správa s potvrdením uskutočnenia ME v termíne 3. – 20. 12. 2020 prišla po tom, ako Nórska hádzanárska federácia oznámila, že všetky zápasy plánované na území jej krajiny sa uskutočnia v jednej aréne – Trondheim Spektrum. V Dánsku sú pripravené hostiť stretnutia šampionátu haly vo Frederkishavne a Herningu, avšak pri zredukovanej kapacite.

Nórski organizátori prišli s rozhodnutím zúžiť svoje dejiská len na Trondheim s cieľom minimalizovať riziko nákazy koronavírusom, znížením nákladov a cestovania pre účastníkov ME. V trondheimskej aréne sa pôvodne mali hrať len zápasy základných skupín, ale teraz sa v nej uskutočnia aj duely hlavnej fázy a finálového víkendu. Na základe tohto prišli o možnosť byť dejiskami ME mestá Stavanger a Oslo.

Podľa súčasného plánu bude môcť byť na jednotlivých súbojoch v Nórsku v hľadiskách maximálne 200 divákov, ale ešte to podlieha schváleniu.

Vo Fredekishavne a Herningu sa budú hrať základné skupiny, Herning bude dejiskom aj hlavnej fázy. Súčasné nariadenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu dovoľujú v Dánsku momentálne návštevu 500 divákov v halách, ale Dánsky hádzanársky zväz pracuje na navýšení tohto počtu pri dodržaní všetkých opatrení.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: ehf-euro.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022