Načítavanie údajov ...

ME žien: Maďarské premožiteľky Sloveniek v základnej skupine s nórskymi obhajkyňami

Štvrtkový žreb na Ľubľanskom zámku v hlavnom meste Slovinska rozhodol o zložení základných skupín na majstrovstvách Európy hádzanárok, ktoré sa od 4. do 20. novembra 2022 uskutočnia v troch balkánskych krajinách – Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore. Budú bez slovenských reprezentantiek, ktoré sa v kvalifikácii museli skloniť pred umením postupujúcich Maďariek, Španielok i nepostupujúcich Portugalčaniek.
Nórsko, úradujúci kontinentálny šampión, začne svoje snaženie na ceste za deviatym titulom v A-skupine v Ľubľane s Maďarskom, Chorvátskom a Švajčiarskom. Dánky, trojnásobné držiteľky titulu z ME a bronzové medailistky z MS 2021, sa v „béčku“ v Celje stretnú so svojimi severskými rivalkami zo Švédska, domácimi Slovinkami a Srbkami. Francúzske olympijské šampiónky a vicemajsterky Európy z roku 2020 sa ocitli v C-skupine v Skopje s Holanďankami, hráčkami domáceho Severného Macedónska a Rumunska. D-skupinu s dejiskom v Podgorici okrem hádzanárok usporiadateľskej Čiernej Hory tvoria tímy Poľska, Nemecka a Španielska.
Z každej zo štyroch štvorčlenných skupín sa prvé tri družstvá kvalifikujú do hlavnej fázy, ktorá sa bude hrať v Ľubľane a Skopje. Finálový víkend sa uskutoční v ľubľanskej Stožice Arene. EHF EURO 2022 bude posledný ženský kontinentálny šampionát so 16 účastníkmi pred rozšírením ME na 24 tímov v roku 2024.

Vyžrebované zloženie základných skupín na ME v hádzanej žien v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore (4. – 20. 11. 2022):
A-skupina (Ľubľana): Nórsko, Maďarsko, Chorvátsko, Švajčiarsko
B-skupina (Celje): Dánsko, Švédsko, Slovinsko, Srbsko
C-skupina (Skopje): Francúzsko, Holandsko, Severné Macedónsko, Rumunsko
D-skupina (Podgorica): Poľsko, Čierna Hora, Nemecko, Španielsko

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022