Načítavanie údajov ...

MEDZINÁRODNÝ KEMP RATKA NIKOLIČA 2022

Srbská hádzanárska legenda Ratko Nikolič bude organizovať už po siedmy raz vlastný mládežnícky medzinárodný kemp od 2.júla do 9.júla 2022 v najznámejších srbských kúpeľoch Vrnjačka Banja. Mladí hádzanári a hádzanárky vo veku 10 až 19 rokov nájdu v krásnej a pokojnej prírodnej scenérii pohoria Goč  a kúpeľov Vrnjačka Banja (nachádzajú sa južne 200 km  pod Belehradom), ktoré sú kráľovnou srbskej kúpeľnej turistiky s výbornými podmienkami  pre rozvoj pohybových činností. Trénovať budú dvakrát denne  v modernej, klimatizovanej športovej hale Vlade Divaca.  O zdravotný stav všetkých účastníkov sa bude nonstop starať skúsená  fyzioterapeutka Milica  Popovič.
Kemp Ratka Nikoliča si rýchlo získal vynikajúce meno a jeho cieľom je  byť jedným z najlepších v Európe. Nádejam sa tam venujú  svetové hádzanárske osobnosti z Balkánu – tréneri a tiež súčasní hráči, ktorých mená ešte teraz ostávajú pod rúškom tajomstva.  Trénerský štáb bude viesť skúsený domáci kouč Slobodan Jedokšič spolu s kolegami Nebojsom Goličom, Ivanom Djordjevičom, Markom Obradovičom, Mirkom Mikičom, Milošom Perovičom, Miljanom Staničom, Zlatkom a Ratkom Nikoličovcami.
Omladina tam okrem hádzanárskych skúseností a zručností získa a nadviaže množstvo medzinárodných priateľstiev. Okrem krajín z Balkánu (Srbska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej hory, Slovinska, Macedónska a Chorvátska) mali by to kempu tohto roku prísť hádzanári z Francúzska, Španielska, Slovenska, Grécka, Dánska, Rakúska či z Izraela. O účastníkov bude kvalitne postarané aj čo sa týka služieb hotelového ubytovania a stravovania vo štvorhviezdičkovom hoteli FONTANA vo Vrnjačkej Banji. Pre záujemcov sa bude organizovať tiež kemp plus, čo je 5 tréningových jednotiek na viac, kde sa tréneri venujú jednotlivcom individuálne na všetkých hráčskych pozíciách.
Každý účastník Medzinárodného mládežníckeho hádzanárskeho kempu Ratka Nikoliča 2022 dostane kompletné športové oblečenie pre tréningy a voľný čas: 3 páry tréningových kompletov (tričko +trenírky), 2 komplety pre voľný čas (tričko + trenírky), 4 páry ponožiek, 1 teplákovú súpravu a 1 športový ruksak.
Majiteľ a riaditeľ kempu v jednej osobe, dnes 44-ročný Ratko Nikolič, bol prvým kapitánom srbskej reprezentácie po rozdelení bývalej Juhoslávie. Dvakrát ho vyhlásili za najlepšieho pivota na svete (v r.2006 a 2007). Počas svojej bohatej hráčskej kariéry obliekal dresy klubov: Šamotu, Crvenej Zvezdy Belehrad, Sintelónu, Veszprému, Altey, Portland San Antonio, KIF Kolding, Vardaru Skopje, Dinama Minsk, Boraca Banja Luka, Izvidača Ljubuški, Bosny Sarajevo a RK Železničar Niš.
Ratko Nikolič má v súčasnoti veľké hádzanárske aktivity hlavne v rámci Srbska. Pôsobí na Srbskom hádzanárskom zväze ako riaditeľ pre reprezentáciu a v celej krajine organizuje mládežnícke akcie pre rozvoj hádzanej. Hádzanársky kemp pre deti bude organizovať počas letných prázdnin aj v meste Knjazevac a v bosnianskom hlavnom meste Sarajevo.
Informácie o tomto jedinečnom podujatí – Medzinárodnom mládežníckom hádzanárskom kempe Ratka Nikoliča 2022 – nájdete na www.ratkonikolic.com . Pre viac informácií je záujemcom zo Slovenska a Česka k dispozícii organizačný slovenský manažér kempu Viliam Petko, s ktorým sa môžete kontaktovať prostredníctvom mailu: vilo.petko@gmail.com . Pomôže vám aj s prihlásením sa do kempu.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022