Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Beňadik zostáva trénerom majsteriek, na Zemplín prichádza brazílska brankárka

Po skončení ligovej sezóny sa rozbieha kolotoč zmien v jednotlivých kluboch. Úradujúci slovenský ženský šampión MŠK Iuventa Michalovce vyriešil trénerskú otázku. Zemplínčanky naďalej povedie športový riaditeľ Ján Beňadik, ktorý na jeseň 2020 nahradil vo funkcii kouča Petra Dávida a svoje družstvo doviedol k zisku 2. miesta v MOL lige a triumfu v národnom play-off.
„Situáciu sme vyhodnotili tak, že Beňadikovi sa podarilo splniť to, čo sme mu dali za úlohu. Zvažovali sme aj iné veci, no rozhodli sme sa takto. Pre nás bola priorita stabilizácia,“ uviedol prezident MŠK Iuventa Patrik Sabov, ktorého citovali Noviny Zemplína.
Káder Iuventy opúšťajú dve legionárky. V Michalovciach už nebudú pokračovať poľská brankárka Weronika Kordowiecka a čiernohorská pravá spojka Sanja Premovičová. „So Sanjou sme sa dohodli už v marci, že spolu dokončíme sezónu a potom sa naše cesty rozídu. Obe strany cítili, že to nie je ono. Potrebujeme na túto pozíciu smerom k Európe väčšiu kvalitu. Sanja v útočnej fáze hry ukázala prehľad, my však potrebujeme skvalitniť aj defenzívu. Weronika tu bola dva roky a odviedla kus dobrej roboty. Vytvorila výbornú dvojičku s Irou Jablonskou. Napriek tomu sme sa rozhodli priviesť trochu iný typ brankárky,“ vysvetlil pre Noviny Zemplína Beňadik.
Ďalšie zmeny by sa mali týkať už príchodov. Prvou posilou je 27-ročná brazílska brankárka Naira Morgana Mendes de Almeidová, ktorá doteraz pôsobila iba vo svojej domovine. V Iuvente nahradí Poľku Kordowiecku.
„Bude síce prvýkrát pôsobiť v Európe, ale už má svoje skúsenosti a určite to bude pre ňu výzva. Sľubujeme si od nej iný štýl chytania. Je to brankárka, ktorá veľmi dobre číta hru a je silná v kontaktných situáciách. Naším cieľom je jej príchodom priniesť do tímu nový impulz. Veríme, že jej príchodom bude brankársky post u nás silnejší a silnejší tak budeme aj my,“ dodal Beňadik.

Zdroj: https://iuventa-zhk.sk

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022