Načítavanie údajov ...

Most zatiaľ stopercentný, ale zrkadlom budú až náročné súboje so slovenskými tímami

Lucia Mikulčík sa teší do Šale, hoci jej tam budú chýbať fanúšikovia

Hádzanárky DHK Baník Most zatiaľ kráčajú v MOL lige od víťazstva k víťazstvu a sú na najlepšej ceste získať trofej určenú pre víťaza spoločnej slovensko-českej súťaže.

„V tejto dobe koronakrízy sa nedá povedať, že sme najlepšie družstvo v súťaži, keďže ešte sme nemali možnosť konfrontácie so slovenskými tímami. Preto zatiaľ ani nemôžeme nič také tvrdiť. To sa ukáže až teraz, keď nás čakajú náročné zápasy. Dúfam však, že naše doterajšie úspešné ťaženie potvrdíme aj v nich,“ uviedla pre slovakhandball.sk Lucia Mikulčík, za slobodna známa ako Súkenníková.

Jej družstvo ako jediné ešte neprehralo. Na konte má už dvanásť zápasov, čím sa uplynulý víkend prehuplo do druhej polovice zápasového programu. „Sezóna je to zvláštna, zaujímavá a iná. Dunajská Streda sa dostatočne posilnila, počítať treba v každom prípade s Michalovcami a v Šali sa tiež vždy hrá ťažko. Až tieto stretnutia ukážu, ako sme na tom. Našťastie, my sme napriek rôznym výpadkom mohli odohrať dosť duelov a udržiavať sa v zápasovom tempe,“ pokračovala 32-ročná Trnavčanka.

Už najbližšie to budú chcieť so spoluhráčkami potvrdiť na šalianskej palubovke, kde ich čaká trináste ligové vystúpenie v sezóne. Či to bude šťastné číslo, to ukáže stredajší večer pri Váhu. „Môže to byť naša výhoda, ale na druhej strane domáce hráčky budú motivované, že dlhšie nehrali a navyše sa predstavia v domácom prostredí proti ťažšiemu súperovi. My sa do Šale tešíme, lebo potrebujeme konfrontáciu so silnými protivníkmi. Chceme vyhrať ako každý iný súboj, ale až na palubovke sa ukáže, kto je v lepšej forme,“ poznamenala slovenská opora DHK Baník Most, ktorá úspešné obdobie svojej hráčskej kariéry zažila aj v drese Dusla. „Na šalianske časy spomínam v dobrom a rada sa tam vraciam, hoci v súčasnom kádri je už málo mojich vtedajších spoluhráčok. Tešila som sa aj na fanúšikov, ktorí nás vždy hnali dopredu, ale tentoraz to bude bez nich.“

Mikulčík je oporou najlepšieho českého klubu uplynulého obdobia. „Návrat po materskej bol náročný. Predtým som nemala nijaké zdravotné problémy, a tak po ročnej pauze nebolo jednoduché dostať sa späť do formy. V aktuálnej sezóne sa cítim herne veľmi dobre, hrávam na svojom tradičnom poste na ľavom krídle,“ skonštatovala účastníčka ME 2014 v drese slovenskej reprezentácie.

Okrem nej sa v drese DHK Baník objavujú aj ďalšie dve Slovenky – Katarína Kostelná a Andrea Rudincová. „Katka je stabilná členka nášho kádra, ako praváčka hráva na poste pravej spojky a zdobia ju rýchle nohy. Keďže sme potrebovali rozšíriť káder, šancu dostávajú aj dorastenky. V ostatnom vystúpení proti Zlínu dostala šancu aj Andrea a myslím si, že si odohrala svoje.“

Stredajší program MOL ligy ponúkne okrem stretnutia HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most aj duel DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek. Zápas DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov odložili pre karanténne opatrenia v súvislosti s COVID-19 v tíme zo Šariša. Vo štvrtok by mal HK Hodonín privítať Iuventu Michalovce.

Najbližší program zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
streda 20. 1.
18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most
18.00 h DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek
DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov odložili.
štvrtok 21. 1.
17.30 h HK Hodonín – Iuventa Michalovce

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://www.dhk-banikmost.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022