Načítavanie údajov ...

Na MS v Egypte aj dvaja hráči zo Slovnaft handball extraligy

K vzájomnému súboju prešovských spoluhráčov na svetovom šampionáte nepríde

Svetový šampionát hádzanárov v Egypte je síce bez slovenských reprezentantov, ale svoje zastúpenie v ňom bude mať najvyššia slovenská súťaž – Slovnaft handball extraliga. Na mužských MS 2021 sa predstavia aj dvaja hráči z prešovského Tatrana. Majstrovský klub zo Šariša sa v týchto dňoch pripravuje na druhú polovicu sezóny bez dvojice Džihed Džaballah – Anouar Ben Abdallah, ktorá dostala pozvánku do národného tímu Tuniska.

„Pivot Džaballah aj pravá spojka Ben Abdallah sú dlhodobo stabilnými členmi tuniskej reprezentácie. Samozrejme, my sme radi a budeme im držať palce,“ poznamenal pre klubový web k nominácii dvoch Tunisanov na šampionát generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

V Egypte mohlo prísť aj k súboju prešovských spoluhráčov. Tunisko totiž na MS účinkuje v B-skupine, v rámci ktorej si už najbližšiu nedeľu zmeria sily s Brazíliou. V Tatrane pôsobí aj Brazílčan Pedro Pacheco, ktorého však o účasť na MS pripravilo nedoliečené zranenie.

„V klube sme sa veľmi tešili na súboj Tuniska a Brazílie, ale keďže Pedro mal zdravotné – predovšetkým svalové – problémy počas väčšiny jesennej časti, tak po konzultácii s predstaviteľmi brazílskej reprezentácie sme dospeli k rozhodnutiu, že sa potrebuje doliečiť na druhú časť sezóny. Tá bude u nás v klube veľmi namáhavá. Vzhľadom na jeho mladý vek však nepochybujeme, že v budúcnosti ešte bude mať príležitosť vychutnať si atmosféru šampionátu,“ doplnil Benický.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

 

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022