Načítavanie údajov ...

Na úvod SHE 2020/2021 prešovsko-košický súboj, Tatran privíta nováčika

Žreb nového ročníka Slovnaft handball extraligy mužov, ktorý bude bez nadstavbovej časti

Nový ročník Slovnaft handball extraligy (SHE) v hádzanej mužov vyžrebovali v rámci štvrtkového aktívu klubov v bratislavskom hoteli Premium. Sezóna 2020/2021 najvyššej slovenskej súťaže sa začne v prvý septembrový víkend. Hneď úvodné kolo, ktoré je na programe 5. – 6. septembra 2020, ponúkne zaujímavý prešovsko-košický súboj. Úradujúci šampión Tatran Prešov bude na svojej palubovke hostiť nováčika HK Košice, ktorého vedie bývalý kouč Šarišanov Martin Lipták. Košice Crows privítajú začiatkom septembra HKM Šaľa, družstvo vicemajstra spred roka MŠK Považská Bystrica sa na Považí stretne s MHC Štart Nové Zámky, HK Agro Topoľčany (zatiaľ nemá pre rekonštrukciu k dispozícii svoju halu a svoje domáce zápasy bude hrať v Bánovciach nad Bebravou alebo Partizánskom, pozn.) bude v úvode čeliť tímu SPORTACADEMY Hlohovec a zostávajúcu dvojicu 1. kola utvoria ŠKP Bratislava – HáO TJ Slovan Modra.

Slovnaft handball extraliga bude mať v sezóne 2020/2021 dovedna desať účastníkov. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou je to o jedného viac. K deviatim z uplynulej sezóny, ktorú nedovolila dohrať pandémia koronavírusu, pribudol práve druhý košický tím. HK Košice v ročníku 2019/2020 úspešne účinkoval v I. lige. Košice pred dvoma rokmi nemali svojho zástupcu v najvyššej slovenskej súťaži mužov. Tá sa teraz prvýkrát v histórii môže pochváliť dvojnásobným zastúpením metropoly východu.

V SHE pokračuje aj družstvo Košice Crows, ktoré dostalo pred rokom výnimku. „Vzhľadom k tomu, že uplynulý ročník bol anulovaný, nevyhlasoval sa majster a neurčilo sa ani konečné poradie, vychádza sa teraz zo stavu, ktorý platil vlani. Košice Crows nemajú novú výnimku, ale tú spred roka, preto môžu účinkovať aj v sezóne 2020/2021,“ vysvetlil riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej Peter Brunovský.

Hrací systém SHE prešiel výraznou zmenou. Základná časť bude pozostávať z 18 kôl (každý s každým doma – vonku), ale už nebude nasledovať nadstavba. „S návrhom na vypustenie nadstavbovej časti prišli Topoľčany a kluby si to tesne odhlasovali. Zdôvodňovali to snahou odľahčiť klubové rozpočty znížením nákladov a aj uvoľniť kalendár po situácii z uplynulých mesiacov spôsobenej koronavírusom,“ poznamenal Brunovský. Po základnej časti najlepšie kvarteto pokračuje klasickou vyraďovacou časťou o Pohár Antona Frola. Prví štyria postúpia do semifinále play-off (1. – 4., 2. – 3.), ktoré sa začne v máji. Takisto ako finále aj o 3. miesto sa bude hrať na tri víťazstvá (prvé, tretie a prípadne piate u lepšie umiestneného po nadstavbe). Nový majster bude známy v druhej polovici mája. Extraligový šampión získa Pohár Antona Frola, slovenskej legendy a hádzanára storočia.

Družstvá na 5. – 8. priečke si predĺžia sezónu a budú bojovať o Ligový pohár (každý s každým doma – vonku, dovedna 6 kôl). Za umiestnenie v dlhodobej časti získajú bonifikačné body (3 – 2 – 1 – 0). Pre tím na 9. mieste po dlhodobej časti sa sezóna skončí, posledné družstvo bude hrať baráž s víťazom I. ligy o účasť v nasledujúcom ročníku SHE.

Vyžrebované dvojice 1. kola Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov 2020/2021 (termín: 5. – 6. septembra 2020):
Tatran Prešov – HK Košice
MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky
ŠKP Bratislava – HáO TJ Slovan Modra
Košice Crows – HKM Šaľa
HK Agro Topoľčany – SPORTACADEMY Hlohovec

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ronald Mojzes

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022