Načítavanie údajov ...

Najlepší hráč SR nemení dres, Ďuriš zostáva v Gyöngyösi

Takmer s polročným predstihom si maďarský prvoligový hádzanársky klub HE-DO B. BRAUN Gyöngyös poistil služby svojej slovenskej opory. Dvojnásobný najlepší hádzanár SR (2015, 2018) Ľubomír Ďuriš strávi v tíme, v ktorom si počas doterajšieho 3,5-ročného pôsobenia vypracoval pozíciu kľúčového hráča a miláčika publika, aj ďalšie dve sezóny.

Tridsaťdvaročná stredná spojka predĺžila v uplynulých dňoch zmluvu, ktorej platnosť sa mala skončiť s uplynutím aktuálneho ročníka, o dva roky. Do nedeľňajšieho stretnutia na palubovke Orosházi FKSE-LINAMAR, ktorou začne Gyöngyös svoje ligové účinkovanie v tomto kalendárnom roku, môže ísť Ďuriš už bez starostí o ďalšiu budúcnosť.

Slovenský reprezentant v aktuálnej sezóne odohral 13 ligových duelov, v ktorých okrem dirigovania spoluhráčov, rozdávania prihrávok i bojovnosti prispel aj 30 gólmi k bilancii 7 víťazstiev – 1 remíza – 5 prehier a lichotivému postaveniu na 5. priečke tabuľky.

Ľubomír Ďuriš ešte nedávno počas zrazu národného tímu, v ktorom patrí tiež medzi opory, zvažoval rôzne možnosti ohľadom svojej budúcnosti, ale napokon sa rozhodol aj pre doterajšiu spokojnosť nemeniť klub, a tak sa za vylepšených podmienok upísal do roku 2022. Odchovanec považskobystrickej hádzanej prestúpil do Gyöngyösu v roku 2016 z HC Sporta Hlohovec.

Autor: SITA, Foto: gykk.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022