Načítavanie údajov ...

Nástupcami Beňadika v Iuvente Kostka a Aspridu, na odchode kvinteto opôr

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce, čerstvého víťaza MOL ligy a Slovenského pohára, budú mať od nadchádzajúcej sezóny nového trénera, ktorým sa stane Peter Kostka. Vedenie klubu na utorkovej tlačovej konferencii informovalo o zmenách na dôležitých postoch, medzi ktoré patrí aj funkcia športového riaditeľa. Tú zaujme bývalá michalovská hráčka Helena Aspridu (za slobodna Ryšánková). V oboch úlohách doteraz pôsobil Ján Beňadik, ktorý bol v Iuvente od sezóny 2018/2019, pričom od novembra 2020 zastával aj úlohu trénera.

„Jano Beňadik je u nás štyri roky a tento čas je bez rodiny. Aj preto sme sa s ním dohodli, že po sezóne budeme hľadať nových ľudí na jeho posty. Na správnej rade so v pondelok 11. apríla predstavil práve Petra Kostku a Helenu Aspridu, ktorých sme po krátkej diskusii schválili ako jeho nástupcov,“ poznamenal prezident MŠK Iuventa Michalovce Patrik Sabov a na adresu nového kouča poznamenal: „Ide o mladého trénera, no všetci veríme, že by to mohlo správne zapadnúť. Kostka má za sebou výsledky, či už v ŠKP Bratislava alebo v Novom Veselí, s ktorým sa dostal do finále Českého pohára. Už v minulosti sme ho chceli k nášmu dorastu. Vtedy uprednostnil práve Nové Veselí, teraz sme sa už dohodli.“

Peter Kostka bol doteraz známy ako kormidelník mužských tímov. Teraz dostane príležitosť v historicky najúspešnejšom ženskom hádzanárskom družstve na Slovensku. „Nesmierne si vážim dôveru, ktorú do mňa vložilo vedenie klubu. Je pre mňa obrovskou cťou trénovať najlepší tím v Čechách a na Slovensku a obrovskou výzvou nadviazať na úspechy, ktoré michalovská hádzaná dosiahla v minulosti a aj v aktuálnej sezóne. Som presvedčený, že poctivou prácou sa nám na tieto úspechy podarí nadviazať,“ uviedol 38-ročný Kostka, ktorý v ostatných sezónach viedol v českej extralige mužov TJ Sokol Nové Veselí.

Helena Aspridu bola ešte nedávno členkou kádra Zemplínčaniek, ale pre obnovené zranenie kolena ukončila na jeseň minulého roka kariéru. „Máloktorému športovcovi sa podarí tak rýchlo po ukončení kariéry získať takúto funkciu. Ponuku od klubu si veľmi vážim. Nechala som si nejaký čas na rozmyslenie. Sama však cítim, že som klubu nebola schopná splatiť to, čo odo mňa ako hráčky ľudia očakávali. Nerada odchádzam od rozrobenej práce a verím, že budem schopná dôveru klubu splatiť, nie už na ihrisku, ale mimo neho,“ povedala nová športová riaditeľka michalovskej Iuventy, ktorá sa funkcie ujme od júla.

Výraznými zmenami prejde aj úspešný káder Iuventy. Michalovský dres si v ďalšej sezóne neoblečie päť výrazných opôr – štyri reprezentantky Slovenska Marianna Rebičová, Adriana Holejová, Vladimíra Bajčiová, Nikoleta Trúnková a čiernohorská pivotka Ivana Godečová. „S ostatnými hráčkami prvého tímu sme dohodnutí na ich ďalšom pôsobení u nás. Káder chceme posilniť štyrmi hráčkami, ďalšie prejdú do prvého tímu z nášho dorastu,“ poznamenal prezident MŠK Iuventa P. Sabov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022