NHE: Prešov musel otáčať, ŠKP s prehľadom v Martine

V nedeľňajších zápasoch 10. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 si domáci a hostia body podelili. V Prešove sa nečakalo iné ako víťazstvo majstrovského Tatrana, ktorý pokoril Záhorákov Stupava/Malacky 35:28 (19:15). Šarišania však mali už v treťom zápase za sebou v prvom polčase nečakane veľa práce. Záhoráci v 13. min dokonca viedli 9:6, ale zverenci trénera Radoslava Antla v druhej časti úvodnej tridsaťminútovky otočili vývoj skóre a zíkali aj štvorgólový náskok. Po zmene strán zvýšili svoje vedenie na 27:20 a v zostávajúcej štvrťhodine už kontrolovali vývoj. Tatran sa ziskom dvoch bodov dotiahol na vedúcu Považskú Bystricu, ktorá má na konte o duel menej.
Hádzanári ŠKP Bratislava nenechali na palubovke MHáK Martin nič na náhodu. Po prvej pätnásťminútovke vyhrávali 7:3 a na prestávku išli už so sedemgólovým náskokom (15:8). Hostia držali opraty duelu vo svojich rukách aj v ďalšom priebehu, v ktorom ešte zveľadili svoje vedenie viackrát na deväť gólov. Až v záverečnej šesťminútovke hráči nováčika skorigovali výsledok, ale prehru 24:29 neodvrátili. ŠKP je v tabuľke siedmy, Martin uzatvára poradie.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 10. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
MHáK Martin – ŠKP Bratislava 24:29 (8:15)
Najviac gólov: Uhriňák 9/2, Saitz 4, Heidarsson 3 – Halla 8, Beltrami 5, O. Orosz a Mikéci po 4
pok. hody: 4/2 – 0, vylúčení: 0 – 5, rozhodovali: Haščík a Chudoba, 350 divákov

Tatran Prešov – Záhoráci Stupava/Malacky 35:28 (19:15)
Najviac gólov: Ivanovič 8/1, Rábek 5/3, Mitaľ a Fech po 4 – S. Kovács 9, S. Valent 4, Grich, Vasovič, Valachovič a Diamatovič po 3
pok. hody: 7/5 – 2/1, vylúčení: 1 – 4, ČK: 53. R. Baláž (Záhoráci), rozhodovali: Sabol a Vydra, 120 divákov