NHE: Prvé duely štvrťfinále pre domácich

V Niké Handball extralige mužov 2021/2022 sa v sobotňajších prvých zápasoch štvrťfinále darilo výlučne domácim tímom. Program vyraďovacej časti odštartoval duel v priamom televíznom prenose, v ktorom si HC Sporta Hlohovec poradil s ŠKP Bratislava jasne 22:14. V 59. min bol už aj dvociferný rozdiel (22:12), hoci po polčase mali domáci k dobru len jediný gól. Suverénne vstúpil do série Tatran Prešov. Úradujúci majster na svojej palubovke pokoril nováčika HK Kúpele Bojnice vysoko 43:23, pričom Oliver Rábek k tomu prispel tuctom gólov. Najvyrovnanejší súboj sa hral v Košiciach, ale domáci HK mal jeho vývoj proti Slovanu Modra pod kontrolou (29:25). Zverenci trénera Martina Liptáka síce v 37. min viedli len 15:14, o necelý dvadsať minút mali už pohodlný náskok 28:21. Družstvo MŠK Považská Bystrica nemalo veľa práce s oslabeným a mladým tím MHC Nové Zámky (33:21). Víťazi zo soboty môžu o postupe do semifinále rozhodnúť už v stredu 30. marca, keď sú na programe druhé stretnutia u súperov.

Výsledky sobotňajších stretnutí Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:

štvrťfinále play-off – prvé zápasy (hrá sa na dve víťazstvá):

HC Sporta Hlohovec – ŠKP Bratislava 22:14 (9:8) – stav série 1:0
Najviac gólov: Péchy 7, Meľnyk 5/5, S. Mažár 4 – D. Varga 3, Gdovec 3/1, Karel 2
pok. hody: 5/5 – 5/1, vylúčení: 7 – 7, ČK: 35. Kišš (ŠKP) za 3 vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a Budzák, 400 divákov

Tatran Prešov – HK Kúpele Bojnice 43:23 (22:11) – stav série 1:0
Najviac gólov: Rábek 12/8, Rečičár 7, M. Antl 6 – Ďurajka 9/3, Klementovič a Blaho po 4
pok. hody: 8/8 – 4/3, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Palovčák a Vydra, 154 divákov

HK Košice – HáO TJ Slovan Modra 29:25 (14:9) – stav série 1:0
Najviac gólov: P. Hruščák 11/4, E. Ľoch a M. Straňovský po 4 – Tschur 5, Kažík 4, Jurikovič 3, Mišových 3/1
pok. hody: 6/5 – 2/1, vylúčení: 9 – 7, ČK: 59. Guzy (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cibere a Bednár

MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 33:21 (14:8) – stav série 1:0
Najviac gólov: Žilinčík 8, M. Briatka 8/2, Hozman 4 – Dévai 8/2, Illés 4, Juhás 3
pok. hody: 4/2 – 2/2, vylúčení: 2 – 2, rozhodovali: Daňo a Sabol, 400 divákov