NHE: Topoľčany začali víťazne

Už v piatok sa v Niké Handball extralige mužov 2021/2022 začali boje v nadstavbovej skupine o 9. – 11. miesto, kde účinkujú tímy, ktoré neprenikli do štvrťfinále. HK Agro Topoľčany využil domácu pôdu na triumf nad tímom Záhoráci Stupava/Malacky 30:23 (14:11). Hostia ešte 15 minút pred koncom zaostávali len o štyri góly (19:23), ale vzápätí inkasovali štyri góly za sebou a bolo rozhodnuté. Francesco Ahumada nastrieľal v prvom dejstve päť gólov za Agro, ale v jeho závere uvidel červenú kartu. V druhom polčase ho zastúpil Víctor Donoso, ktorý v ňom dosiahol sedem zo svojich deviatich presných zásahov. HKM Šaľa mal v tomto kole voľno.

Po odstúpení Košice Crows sa družstvá na 9. – 11. priečke po základnej časti stretnú každý s každým doma – vonku (dovedna 6 kôl), na základe poradia v základnej časti získali bonifikáciu (3 – 2 – 1). Vzhľadom k odstúpeniu košického tímu sa nebude hrať baráž, v ktorej sa v boji o účasť v extralige 2022/2023 malo predstaviť 12. družstvo z NHE s víťazom I. ligy mužov pohárovým systémom doma – vonku. Podľa aktuálneho rozhodnutia víťaz I. ligy postúpi priamo do NHE v ďalšom súťažnom ročníku.

Výsledok piatkového zápasu Niké Handball extraligy mužov 2021/2022:

skupina o 9. – 11. miesto:
HKM Šaľa – voľno
HK Agro Topoľčany – Záhoráci Stupava/Malacky 30:23 (14:11)
Najviac gólov: Donoso 9, Filipeje 6/2, Ahumada 5 – R. Valachovič 5/1, D. Polák a Prevaj po 4
pok. hody: 2/2 – 2/1, vylúčení: 3 – 4, ČK: 30. Ahumada (Topoľčany), rozhodovali: Zubo a Mich. Nagy, 134 divákov

Autor: slovakhadnball.sk