Nováčikovia zaskočili favoritov, D. Streda zdolala majstra SR, Hodonín pokoril vicemajstra ČR

Zaujímavé výsledky priniesli sobotňajšie zápasy víkendového 8. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien 2019/2020. Senzácia sa udiala v Dunajskej Strede, kde domáci nováčik MŠK/HC DAC zaskočil úradujúceho majstra Iuventu Michalovce. Dunajskostredčanky zdolali Zemplínčanky 26:24 a pripravili im druhú prehru v sezóne MOL ligy. Domáce položili základ svojho úspechu v I. polčase, v ktorom získali až šesťgólový náskok. Ten po zmene strán zvýšili na osem presných zásahov. Ich oporou bola Boglárka Bíziková, autorka 10 gólov. Iuventa však duel nezabalila, v 56. min  jej kapitánka Wollingerová vyrovnala na 23:23. V úplnom závere Kozmová a Bíziková rozhodli o výhre DAC, zatiaľ len druhej v ročníku.
Michalovské zaváhanie využil na zvýšenie náskoku pred svojím konkurentom DHK Baník Most, ktorý predsa len pokoril Slovan Duslo Šaľa 32:31, hostkám nestačilo na bodový zisk ani 13 gólov Natálie Némethovej a ani päťgólové vedenie v záverečnej päťminútovke. O ich prehre rozhodla v záverečných sekundách – paradoxne bývalá Šalianka – Lucia Mikulčík. Iuventu preskočil a na 2. miesto sa dostal Sokol Písek. „Čierny kôň“ aktuálnej sezóny si s prehľadom poradil s tímom ŠŠK Prešov 35:28. Ďalšie veľké prekvapenie sa zrodilo v Hodoníne, kde domáci nováčik zdolal DHc Slvia Praha 28:26. Český vicemajster ešte po prvom polčase vyhrával 15:12, ale po záverečnom hvizde svietilo na ukazovateli skóre výsledok 28:26 pre Písek.
Vysoké domáce prehry utrpeli ďalšie dve slovenské družstvá. HK Sokol Bánovce nad Bebravou prehral s DHC Sokol Poruba 15:37 a HC Sporta Hlohovec nestačil na SHK Veselí nad Moravou (25:44).