Olomouc prerušil sériu prehier so slovenskými tímami a uťal víťaznú šnúru DAC

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda našli premožiteľky v stredajšej dohrávke 13. kola MOL ligy žien. Ich osemzápasovú víťaznú sériu prerušili hráčky DHK Zora Olomouc, ktoré využili výhodu domácej palubovky na výhru 29:26 (15:16). Zverenky trénera Libora Málinka tak prestrihli sériu nezdarov so slovenskými tímami, keď v predchádzajúcich kolách ťahali za kratší koniec dvakrát s Iuventou Michalovce a raz so Slovanom Duslo Šaľa.
V úvode sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. DAC vyhrával 3:1, potom Zora otočila na 7:4, hostky viedli 9:8, domáce 13:11, ale v závere I. polčasu sa dunajskostredskému družstvu vydarila šnúra na 16:13. Olomoučanky ešte stihli pred prestávkou znížiť a po nej otočiť na 18:17. Štvrťhodinu pred koncom bol stav vyrovnaný 22:22, no vzápätí prišli chvíle domácich, ktoré unikli piatimi presnými zásahmi na 27:22 v 52. min, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Olomoučanky sa v tabuľke vrátili na štvrtú pozíciu o bod pred DAC. Dunajskostredčanky okúsili prehru po päť a pol mesiaci, ich doterajším jediným premožiteľom bola z 5. septembra Iuventa (26:29).
Zaujímavé stretnutia ponúka aj víkendový program MOL ligy pozostávajúci z jednej dohrávky a štyroch stretnutí 19. kola. Pozornosť sa sústredí do Dunajskej Stredy. Zverenky trénera Viktora Debreho budú chcieť odčiniť stredajšiu prehru v Olomouci, ale ich súperom bude líder slovensko-českej súťaže DHK Baník Most, nad ktorým na jeho palubovke nedávno nečakane vyhrali 34:29 a sú jeho zatiaľ jedinými premožiteľkami. Iuventa Michalovce, druhá v aktuálnom poradí, privíta predposledný Handball PSG Zlín a ŠŠK Prešov bude hostiť DHC Slavia Praha, ktorému v januári podľahol 22:27. Šalianky vycestujú k nováčikovi z Plzne.

Výsledok stredajšej dohrávky 13. kola MOL ligy žien:
DHK Zora Olomouc – HC DAC Dunajská Streda 29:26 (15:16)
Najviac gólov: Přikrylová 6, T. Fryčáková a Kašpárková po 5 – Juhosová 7, Élőová 7/1, R. Bíziková 7/2
pok. hody: 2/0 – 4/3, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja ČR)