P. Bystrica zostala pred bránami osemfinále, na pôde Stavropoľu prehrala o 14 gólov

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa rozlúčili so svojím účinkovaním na európskej pohárovej scéne 2019/2020, keď neprešli už cez prvú prekážku. Zverenci trénera Václava Straku po minulotýždňovej tesnej domácej prehre 27:29 (13:17) mohli zvrátiť vývoj dvojzápasu 3. kola Vyzývacieho pohára mužov (Challenge Cup) s ruským HC Victor Stavropoľ ešte v nedeľňajšej odvete, ktorú však prehrali na palubovke súpera až 14-gólovým rozdielom 19:33 (12:17).

Považania takisto ako v predchádzajúcom ročníku, keď ich v osemfinále vyradil Petrohrad, opäť stroskotali na ruskom protivníkovi. Tentoraz to však bolo už o kolo skôr, a tak sa pretrhla šnúra úradujúceho slovenského vicemajstra, ktorý to v uplynulých troch edíciách dotiahol medzi 16 najlepších tímov tejto súťaže.

Výsledok – Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2019/2020 – 3. kolo – odveta – nedeľa:
HC Victor Stavropoľ (Rus.) – MŠK Považská Bystrica (SR) 33:19 (17:12) – prvý zápas 29:27, do osemfinále postúpil Stavropoľ
Najviac gólov za Victor: Otrezov 6
Zostava a góly MŠK: Kovačin, Pčola, M. Dobroň – Bystrický 3, Ivanicja 2, Petryčenko 2, Jurák 4, M. Briatka 2, Zábavčík, Urík 1, Vallo 5, E. Valášek, Mar. Gardian
Pok. hody: 0 – 3/2, vylúčení: 2 – 0, rozhodovali: Ivanovič a Vujisič (obaja Č. Hora), 750 divákov

Líder ruskej ligy si už v I. polčase utvoril ´bezpečný´ päťgólový náskok. Po zmene strán sa jeho prevaha nad oslabenými Považanmi, ktorí nastúpili bez zranenej opory Anura Burnazoviča, ešte zvýraznila. Hostia mali problém presadiť sa v útoku, o čom svedčí len 7 strelených gólov v druhom polčase. Stavropoľ vedenie navýšil až na dvojciferný rozdiel.

Autor: SITA, Foto: Radovan Stoklasa