Načítavanie údajov ...

Po postupovom zápase a emočnom vypätí diera v pamäti a zimomriavky ešte aj teraz

Lýdia Jakubisová (bývalá reprezentantka SR o kvalifikačnom dueli o postup na ME 2014 proti Francúzkam): „Bolo to skvelé stretnutie a atmosféra v Šali famózna“

Slovenský zväz hádzanej onedlho ponúkne nielen fanúšikom výnimočný zápas ženskej reprezentácie Slovenska. Vo štvrtok 11. júna od 20.00 h odvysiela tzv. relive záznam z duelu, ktorý posunul slovenské hádzanárky prvýkrát po takmer dvoch desaťročiach na vrcholné podujatie. Pripomenie si ním emotívne kvalifikačné stretnutie, ktoré v úmornej horúčave nemalo v Mestskej športovej hale v Šali víťaza, ale remíza 24:24 (15:12) bola výhrou pre domáce Slovenky, keďže im tento výsledok zabezpečil definitívu postupu na majstrovstvá Európy 2014.

Významnou postavou vtedajšieho reprezentačného tímu bola Martina Školková. „Pre mňa to bol špeciálny zápas, keďže som hrala proti hráčkam z krajiny môjho pôsobiska. Bola som namotivovaná. V tomto súboji sme vydali veľa emócii a spomínam si, že po ňom prišla diera, zrazu akoby som si nič nepamätala. V závere som bola s rozlišovacím dresom siedmou hráčkou v poli namiesto brankárky, mojou úlohou bolo po rozohraní akcie rýchlo vystriedať. Posledný gól z ruky Katky Dubajovej som ani nevidela, všetko sa zbehlo tak rýchlo. Pamätám si však, že v hale bolo aspoň 30 stupňov,“ uviedla univerzálna spojka Školková, ktorá veľmi dobre poznala francúzske protihráčky: „Počas roka sa stretávame v ligovej súťaži, s viacerými dievčatami som sa neskôr stretla v jednom tíme. Myslím si, že polovica z nich ani nevedela, kde sa ocitli. Ale inak sú Francúzky dobrosrdečné a z ich strany nechýbala gratulácia. V pamäti mi utkvel aj transparent v šalianskej hale s nápisom ´Vitajte v pekle´.“

Oficiálne sa v hľadisku tiesnilo 2900 divákov, ale prítomných v hale bolo vtedy pred šiestimi rokmi údajne viac. Jednou z nich bola aj členka reprezentačného tímu žien SR Lýdia Jakubisová. „V tomto inkriminovanom dueli som bola len v úlohe štatistky, keď pre zranenie kolena som sedela iba v hľadisku. Sledovať stretnutie z tribúny je ešte náročnejšie ako na ihrisku. Zápas s Francúzkami však bol skvelý, vyšlo nám v ňom takmer všetko. Atmosféra v Šali bola famózna, ešte teraz mám z nej zimomriavky,“ zaspomínala si pravá krídelníčka Jakubisová, ktorá už takisto ako M. Školková ukončila svoje reprezentačné pôsobenie, ale obe mali v rámci ankety SZH miesto v Sedmičke roka 2019.

V rámci vyvrcholenia historického seriálu „Vpred do minulosti“ odvysiela SZH Relive televízneho zápasu proti Francúzsku zo Šale na deň presne po 6 rokoch a to 11. júna o 20:00 hod. Online vstupenka stojí 2 EUR a celý výťažok zo vstupného bude použitý na nákup minihádzanárskych pomôcok pre slovenské kluby. Vstupenky sa dajú kúpiť na tomto linku:

https://inviton.eu/e-10978/slovensko-francuzsko-relive-kvalifikacneho-zapasu-o-postup-na-me-zien-2014 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Kristián Molnár

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022