Načítavanie údajov ...

Polozov nástupca stále nie je známy, v hre je viac mien

Dušan Poloz odkoučoval v nedeľu večer svoj nateraz posledný duel na lavičke slovenskej reprezentácie hádzanárok. Svoj odchod z tohto postu avizoval už na jar, od nadchádzajúcej sezóny povedie mužov HC ROBE Zubří. Nástupca českého kormidelníka zatiaľ nie je známy. Prvotná vízia predstaviteľov Slovenského zväzu hádzanej (SZH) bola, aby to bol opäť tréner zo zahraničia, ktorý by zároveň viedol aj majstrovskú Iuventu Michalovce. „Má to svoju logiku, keďže v Michalovce dominujú na domácej hádzanárskej scéne a z Iuventy je v kádri 6 stabilných a 1 – 2 potenciálne reprezentantky. Do úvahy však treba brať viacero faktorov,“ povedal pre médiá v Michalovciach prezident SZH Jaroslav Holeša, ktorého vyjadrenia priniesla vo svojom športovom spravodajstve aj RTVS.

Keďže pokusy s prvými kandidátmi – cudzincami neboli úspešné, objavila sa aj alternatíva s Jánom Packom, ktorý v sezóne 2017/2018 doviedol Michalovčanky k obhajobe titulu. Packa však údajne z rodinných dôvodov nemá záujem sedieť naraz na dvoch stoličkách.
Zatiaľ nie je známe, kto získa angažmán v reprezentačnom tíme SR. Po nedeli, keď Slovenky nezvládli duel v Koszaline s Poľkami (21:26), je však isté, že sa so svojimi novými zverenkami nepredstaví na najbližšom vrcholnom podujatí – ME 2018 vo Francúzsku.
„O menách by som v tejto chvíli nerád hovoril. Rokujeme s viacerými. Nie je to jednoduché, ale chceme byť korektní, a preto prosíme o trpezlivosť,“ dodal Holeša.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022