Načítavanie údajov ...

Postupom do Ligy majstrov sme si splnili sen, tvrdí Slovenka A. Kostelná

O čom môže slovenská ženská hádzaná zatiaľ len snívať, to sa podarilo v Česku, ktoré bude mať prvýkrát svojho zástupcu v Lige majstrov. DHK Baník Most si aj s výrazným slovenským prispením vybojoval účasť v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži ženských klubov.

Úradujúci český šampión využil domáce prostredie a aj s podporou vyše tisícky divákov postúpil z kvalifikačného turnaja. Zverenky trénera Jiřího Tancoša zdolali v semifinále španielsky tím Rocasa Gran Canaria 28:21 (11:11), pričom úradovali Slovenky, ktoré boli tri najlepšie strelkyne Baníka. Alica Kostelná dosiahla 6, Lucia Mikulčík 5 a Katarína Kostelná 4 góly. Vo finále si Most v boji o jedinú postupovú miestenku poradil s tureckým Kastamonu Belediyesi GSK tesne 35:33 (20:13). Aj tentoraz sa slovenské hádzanárky prezentovali strelecky – K. Kostelná skórovala štyrikrát, A. Kostelná a Mikulčík po trikrát.

„Pred zápasom sme si povedali, že budeme hrať to, čo v semifinále. Začína sa od nuly a my budeme ťahať tak, ako to len najviac pôjde a budeme čakať, kedy sa súper zlomí. Na začiatku to bolo vyrovnané, potom súperkám začali dochádzať sily a my sme to využili a utvorili si náskok. Do druhej časti sme išli s tým, že do toho musíme ísť naplno. Urobili sme však dosť technických chýb a súper vďaka skúsenejším hráčkam dotiahol. My sme však verili, že to dotiahneme do úspešného konca, čo sa aj podarilo. Je to obrovský úspech, každá hráčka si praje zahrať v Lige majstrov. Som veľmi rada, že sa nám to v Moste podarilo a splnil sa nám sen,“ žiarila spokojnosťou slovenská spojka Alica Kostelná, ktorá sa do zostavy DHK vrátila po dlhodobom zranení. Citoval ju web Českého zväzu hádzanej.

„Čierni anjeli“ sa v základnej D-skupine hlavnej súťaže LM predstaví v spoločnosti švédskeho IK Sävehof, slovinského RK Krim Mercator Ľubľana, ktorého hráčkou je aj Slovenka Marianna Rebičová či bývalá členka kádra michalovskej Iuventy Julia Snopovová z Ukrajiny, a predovšetkým maďarského veľkoklubu Györi Audi ETO KC, ktorý je päťnásobným víťazom Ligy majstrov. „Györ je ako vo futbale Barcelona,“ poznamenala brankára DHK Baník Dominika Müllnerová. So spoluhráčkami sa však v prestížnej súťaži nebude môcť predstaviť na palubovke domovskej haly v Moste, keďže nevyhovuje prísnym podmienkam pre vrcholné európske súťaže. Dejiskom domácich duelov českého majstra bude chomutovská Rocknet aréna.

Autor: SITA, Foto: mostecky.denik.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022