Načítavanie údajov ...

Pre Konečného motiváciou k zmene dresu aj väčší priestor v zápasoch

Od minulého týždňa je známe, že slovenský hádzanársky reprezentant Michal Martin Konečný zmení aj po tejto sezóne dres. Vlani sa z Maďarska presunul na Pyrenejský polostrov a teraz mieri zo Španielska do Rakúska. Po tímoch Grundfos Tatabánya KC a BM Ángel Ximénez Puente Genil bude jeho tretím zahraničným pôsobiskom SC kelag Ferlach, s ktorým sa 25-ročný brankár dohodol na dvojročnej zmluve. Rodák z Trnavy, ktorý sa chce so španielskym angažmánom rozlúčiť záchranou v najvyššej súťaži, sme v tejto súvislosti položili pár otázok v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Prečo ste sa rozhodli zmeniť svoje pôsobisko?
– Ešte na prelome rokov som sa bavil s naším prezidentom, ktorý vyjadril záujem o moje zotrvanie. Povedal som mu, že v poriadku, ale otázku ponuky, nech rieši s mojím manažérom. Odvtedy sa však nikto z klubu neozval. Na prelome apríla a mája, keď sme boli stále bez nejakej odpovede, tak som sa rozhodol, že to chce nejakú zmenu. Navyše, aj v predošlých zápasoch som dostával čoraz menej príležitostí, preto som si povedal, že si chcem nájsť niečo iné.

Ako ste sa ocitli v rakúskom klube?
– Vzápätí sa objavila možnosť ísť do Ferlachu, čo je pre mňa lákavejšie z hľadiska toho, že nebudem až tak ďaleko od domova.

Zodpovedá rakúska liga vašim ambíciám?
– Určite je na nižšej úrovni ako prestížna španielska Liga Asobal, ale tiež má svoju kvalitu a najmä môže byť takpovediac odrazová do ešte kvalitnejších ligových súťaží.

Predtým v Tatabányi a teraz v Puente Genil ste neboli v pozícii brankára, ktorý odchytá prevažnú časť zápasov. Bola aj toto motivácia pri výbere nového pôsobiska?
– Ja predovšetkým potrebujem chytať čo najviac, teda nie ako tu v ostatných stretnutiach, keď sa v bránke objavujem čoraz menej. Pre mňa bolo pri výbere nového klubu zo športovej stránky dôležité, aby som dostával čo najviac príležitostí.

Ako vidíte boj o záchranu z pohľadu vášho súčasného tímu?
– Našťastie, teraz sme už v situácii, keď nám z dvoch zostávajúcich duelov stačí vyhrať jeden. V sobotu hráme v Antequere, čo je posledný tím ligovej tabuľky, takže tam určite chceme vyhrať a zaistiť si zotrvanie v najvyššej súťaži. Posledný duel odohráme doma s Torrelavegou, pričom budeme mať zase veľkú motiváciu ukončiť sezónu víťazne a potešiť tak aj našich fanúšikov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: archív M. M. K.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022