Načítavanie údajov ...

Prešov v SEHA lige s tesnou prehrou na palubovke Vojvodiny

Hádzanári Tatrana Prešov štvrtýkrát prehrali v rámci 9. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. V sobotňajšom stretnutí 8. kola A-skupiny podľahli na pôde RK Vojvodina Nový Sad tesne 22:23 (12:13). Srbský tím odplatil Šarišanom septembrovú prehru 18:22 z Tatran handball arény.

Stretnutie malo vyrovnaný priebeh od začiatku až do konca. Domáci po štvrťhodine zaostávali 6:8, ale o jedenásť minút neskôr mali k dobru trojgólový náskok 13:10. Vedenie týmto rozdielom mali niekoľkokrát aj v druhom polčase. Až v jeho závere sa prešovského družstvo dotiahli na jeden gól, ale poistka Nemanju Pribaka potvrdila triumf Vojvodiny. Najlepšími strelcami Tatrana boli Javier Muňoz Cabezón a Nino Grzentič, obaja skórovali po päťkrát.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po deviatich vystúpeniach bilanciu 5 výhier – 4 prehry a v tabuľke „áčka“ si držia 3. miesto so ziskom 15 bodov. Úradujúci slovenský šampión v SEHA League zakončí svoje účinkovanie v základnej fáze súťaže v pondelok 9. decembra, keď sa od 20.15 h predstaví v 9. kole na palubovke macedónskeho RK Vardar Skopje.

Výsledky – SEHA Gazprom League 2019/2020 – A-skupina – 8. kolo – sobota:
RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 23:22 (13:12)
Najviac gólov: Stankovič a Nikolič po 5 – Grzentič 5, Muňoz Cabezón 5/1, 452 divákov

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022