Načítavanie údajov ...

Príučka Sportingu unaveným Prešovčanom, Tatranu hrozila najvyššia prehra počas doterajšieho účinkovania v LM

Po predchádzajúcich dvoch víťazstvách nad severomacedónskym HC Eurofarm Rabotnik Bitola a najmä sobotňajšom výkone v španielskom Irune v stretnutí, ktoré malo napokon remízovú koncovku, sa zdalo sa, že pre hádzanárov Tatrana Prešov svitá v Lige majstrov na lepšie časy a ešte sa pokúsia zdramatizovať boj o postup v C-skupine. Opak bol však pravdou a stredajšie domáce vystúpenie proti Sportingu CP Lisabon prinieslo debakel úradujúceho slovenského majstra 22:37 (10:16).

„V prvom rade sa chcem ospravedlniť našim fanúšikom za tento výsledok, Sporting vyhral zaslúžene. Doplatili sme na náš nabitý program. Nič nám nefungovalo ani v útoku ani v obrane,“ uviedol pre klubový web Slavko Goluža, ktorého zverenci od začiatku stretnutia v Tatran handball aréne ťahali za kratší koniec.

„Vôbec sa nám nedarilo. Od začiatku sme prepadali v obrane. Súper sa dobre pripravil a nám nešli nohy. Možno to bolo aj preto, že toho máme za sebou fakt dosť, ale toto by sa stať nemalo. Rozobrali nás a druhý polčas sa už iba dohrával. Nemuselo sa to skončiť o 15 gólov, ale nemôžeme sa z toho zložiť. Mrzí ma to kvôli fanúšikom, ktorí sa na nás prišli pozrieť a my sme to neustáli. Nič s tým už neurobíme, je to minulosť a ideme ďalej. Musíme dať hlavy hore a pripraviť sa na ďalšie zápasy,“ povedal Lukáš Urban, so 6 gólmi najlepší strelec Tatrana v zápase.

S pribúdajúcim časom neboli Šarišania dôstojným súperom portugalskému vicemajstrovi. „Súper nám dal poriadnu lekciu. Nebudem hovoriť za ostatných hráčov, ale osobne sa hanbím za svoj výkon. Nemyslím si však, že tento výsledok ukazuje, aký je skutočný rozdiel medzi nami a Sportingom. Myslím si, že sme oveľa lepší. Ukázalo sa, že musíme pracovať ešte tvrdšie, aby sme dosiahli ciele, ktoré v tejto sezóne ešte máme,“ sebakriticky skonštatoval Januš Lapajne, ktorého doplnil spoluhráč zo spojkového radu Roman Carapkin: „Nefungoval nám náš systém v obrane a ani v útoku. Keď sme prehrávali už o šesť gólov, naša motivácia upadla a v druhom polčase nám došli sily. Škoda, že sme odohrali taký zlý zápas, možno najhorší v tomto roku.“

Tatran nielen prišiel o trojzápasovú sériu bez prehry v Ligy majstrov, ale zároveň utrpel jednu z najhorších prehier v histórii svojho účinkovania v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov. Najvyšším rozdielom doteraz podľahol pred 14 rokmi na palubovke maďarského Veszprému 25:42 (12:22).

„Výsledok vyzerá hrozivo. Bol to podobný zápas ako ten minuloročný proti Čechovským medveďom. Pred víkendovým vystúpením v Irune sme boli opatrní a obávali sa, či nabitý program na tím nedoľahne. Zdá sa, že to na nás prišlo teraz. Veľmi ťažko nájdeme svetlé body a po niekoľkozápasovej úspešnej šnúre prišla krutá prehra. Duel musíme čím skôr hodiť za hlavu a čím skôr naštartovať novú víťaznú sériu,“ poznamenal generálny manažér prešovského klubu Miroslav Benický.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022