Prvé víťazstvo Topoľčian, Šaľa zabrala vonku a je druhá

Hádzanári HK Agro Topoľčany vymazali nulu z kolónky výhier v aktuálnom ročníku Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021. Zverenci trénera Dezidera Jakubičku dosiahli prvé víťazstvo v piatkovom stretnutí 3. kola, v ktorom vo svojom prechodnom domove v Partizánskom zdolali Slovan Modra 29:25. V I. polčase Topoľčanci stratili dvojgólové vedenie a rovnaký náskok dovolili získať svojim súperom. Rozhodujúca fáza prišla od 45. do 51. min, v ktorej Agro uniklo z 19:19 na 24:19.
Vyrovnaný duel videli diváci v Hlohovci, kde však väčšinou boli vo vedení hráči HKM Šaľa. Ešte 5 minút pred koncom bolo z pohľadu HC Sporta nie beznádejných 22:23, ale v závere hostia unikli na 26:23 a cenné dva body už nepustili zo svojich rúk. Šaľania sa dotiahli na štvorbodové tímy Tatran Prešov a ŠKP Bratislava, v tabuľke sa posunuli na 2. miesto. Topoľčanci sú zatiaľ na predposlednej 9. priečke.

Výsledky piatkových stretnutí 3. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa 25:27 (12:14)
Najviac gólov: J. Briatka 9/4, Rakús 7, Cvičela 4 – Meľnyk 7, Bogár, D. Polák a Petro po 4
pok. hody: 6/4 – 4/2, vylúčení: 7 – 8, ČK: 59. A. Petro (Šaľa), rozhodovali: Oťapka a Sivák, 400 divákov

HK Agro Topoľčany – HáO TJ Slovan Modra 29:25 (12:13), hralo sa v Partizánskom
Najviac gólov: S. Valent 7/4, O. Tóth 6, Filipeje 4 – Tschur 7/1, Jurikovič 5, V. Lackovič 3
pok. hody: 4/4 – 1/1, vylúčení: 1 – 6, rozhodovali: Haščík a Zubo, 112 divákov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: HK Agro Topoľčany