Načítavanie údajov ...

Rábek v drese Tatrana aj po sezóne 2020/2021

Reprezentačná spojka v prešovskom drese do roku 2023

Jeden z mála Slovákov v aktuálnom kádri Tatrana Prešov spája naďalej svoju hráčsku budúcnosť s  favorizovaným účastníkom hádzanárskej Slovnaft handball extraligy. Vedenie najúspešnejšieho hádzanárskeho klubu na Slovensku v piatok predĺžilo kontrakt s Oliverom Rábekom. Reprezentačná spojka sa tímu z metropoly Šariša upísala do konca júna 2023. Pôvodný kontrakt mal platnosť do konca nadchádzajúcej sezóny.

„Som rád, že sa jeden z najlepších hádzanárov na Slovensku v poslednom desaťročí rozhodol predĺžiť svoju zmluvu s Tatranom až do roku 2023. Oliver má svetové parametre – útočí, bráni a dáva góly z veľkej vzdialenosti. Verím, že v budúcnosti v drese Tatrana napokon aj zavŕši svoju kariéru,“ uviedol k predĺženiu zmluvy s ľavou spojkou majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar.

Tridsaťdvaročný hráč je najskúsenejším členom v kádri Prešovčanov. „Oliver Rábek patrí dlhodobo medzi lídrov nášho mužstva. Je to hráč, ktorý má bohaté skúsenosti a prakticky tu hádzanársky dospel. Predĺžením zmluvy do roku 2023 iba potvrdil, že sa v Prešove cíti dobre a jeho cesty sú dlhodobo späté s Tatranom. My sme samozrejme veľmi radi, že sme skompletizovali túto zmluvu,“ uviedol v správe na klubovom webe generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Novozámocký odchovanec prišiel do Prešova pred sezónou 2012/2013. Ak naplní predĺženie kontraktu, bude mať v Tatrane za sebou 11-ročné pôsobenie. „Mal som viacero zahraničných ponúk, ale nereagoval som na žiadnu. Čakal som len, ako sa dohodnem s majiteľom Tatrana. Po dohode sme zmluvu predĺžili a potom sa už uvidí, čo a ako bude ďalej. Nechcel som už odchádzať od rodiny, keďže malý syn bude v Prešove chodiť do škôlky a do školy, takže sme ho nechceli vytrhávať zo známeho prostredia. Ja som tu spokojný. Máme tu rodinu, známych a svoje zázemie,“ skonštatoval pre web Tatrana Oliver Rábek, pre ktorého je jedným z cieľov aj účasť na majstrovstvách Európy 2022 v domácom prostredí: „Pre mňa je základ odohrať tento šampionát, po ktorom zvažujem ukončenie reprezentačnej kariéry. Potom by som sa už sústredil najmä na rodinu a vzťahy k Tatranu Prešov,“ dodal vyše dvojmetrový odchovanec novozámockého Štartu.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022