Načítavanie údajov ...

Rajnohovej Guardés bez boja do osemfinále EP

Európske pohárové súťaže hádzanárskych klubov pokračujú napriek zložitej situácii. Nie však všetky kluby môžu odohrať svoje zápasy. Európska hádzanárska federácia (EHF) v uplynulých dňoch oznámila, že k piatim konfrontáciám v rámci EHF Európskeho pohára (niekdajší Vyzývací pohár, pozn.) ani nepríde. V kategórii mužov sa nueskutočnia duely 2. kola BK-46 – HC Tallinn, HC Robe Zubří – TSV St. Otmar St. Gallen, PGU Kartina TV Tiraspoľ – SGAU-Saratov, u žien zrušili v 3. kole súboje Club Balonmán Atlético Guardés – LK Zug a ŽRK Naisa Niš – Azeryol HC. Stretnutia boli plánované na víkendy 14./15. a 21./22. novembra.

Rozhodnutie prichádza po konzultáciách medzi EHF a klubmi, po ktorých bolo zrejmé, že obmedzenia v krajinách účastníkov neumožnia uskutočnenie duelov pre enormnú záťaž kladenú na kluby vrátane potenciálnej karantény pre celé tímy. V dôsledku toho nebolo možné prijať iné riešenie, ako je zrušenie dvojzápasov.

Zároveň družstvá HC Tallinn, SGAU-Saratov a HC Robe Zubří priamo postúpili do 3. kola EP mužov, zatiaľ čo C.B. Atlético Guardés a ŽRK Naisa Niš sa bez boja dostali do osemfinále EP žien. Medzi najlepšou šestnástkou si zahrá aj slovenská spojka Atlética Guardés Erika Rajnohová.

„Tréner nám na tréningu oznámil, že sa hrať nebude. Keďže nemožnosť odohrať je na strane Zugu, my postupujeme rovno do ďalšieho kola. Presný dôvod nám neoznámili, ale predpokladám, že je to pre koronavírus. Tešili sme sa, že pôjdeme do Švajčiarska, uvidíme a spoznáme niečo nové. Žiaľ, nestane sa tak, čo nás mrzí. Samozrejme, sme rady, že sme v ďalšom kole,“ uviedla pre slovakhandball.sk reprezentačná spojka E. Rajnohová.

Tretí tím aktuálnej tabuľky švajčiarskej ligy zdôvodnil odstúpenie z EP na svojom oficiálnom webe. „Situácia s pandémiou COVID-19 sa nezlepšila, práve naopak. Po 19 rokoch nepretržitého účinkovania v európskych pohárových súťažiach, pristúpili predstavitelia vedenia klubu k tomuto zo športového hľadiska bolestivému rozhodnutiu. LK Zug v uplynulých rokoch využíval šancu na medzinárodnú konfrontáciu, čím umožnil svojim hráčkam konfrontáciu s tímami z rôznych krajín. Ako klub však máme zároveň zodpovednosť za hráčky, realizačný tím a ich zamestnávateľov. Zdravie je najvyššia priorita. Cesta do Španielska alebo jeden zápas vo Švajčiarsku by momentálne predstavovali príliš veľké riziko. Zároveň by bolo náročné splniť všetky požiadavky na organizáciu domáceho stretnutia aj vzhľadom k tomu, že sa nedá predvídať vývoj situácie nielen vo Švajčiarsku, ale v celej Európe,“ uvádza sa v stanovisku LK Zug Handball.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/mecaliaguardesoficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022