Načítavanie údajov ...

Repre kadetky: Na MS v skupine s Nemeckom, Švajčiarskom a Kórejskou republikou

Slovenské hádzanárske reprezentantky v kategórii kadetiek už poznajú mená súperiek v základnej skupine na tohtoročných majstrovstvách sveta. Mladé Slovenky, ktoré sa na svetový šampionát dostali dodatočne po prerozdelení miesteniek namiesto oceánskeho zástupcu, budú účinkovať v F-skupine spolu s rovesníčkami z Nemecka, Švajčiarska a Kórejskej republiky. Nemky a Kórejčanky sú medailistky z predchádzajúcich edícií MS. Rozhodol o tom minulotýždňový žreb (2. 6.) v sídle Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) vo švajčiarskom Bazileji, ktorý účastníkov rozdelil do ôsmich štvorčlenných skupín. Zverenky trénera Róberta Popluhára figurovali pred žrebovaním v treťom zo štyroch košov. Prvé dva tímy z každej skupiny postúpia do hlavnej fázy, ostatné budú bojovať v Prezidentskom pohári o umiestnenie na 17. – 32. priečke.
V poradí deviate MS hráčok do 18 rokov sa pôvodne mali uskutočniť od 3. do 14. augusta 2022 v gruzínskom Tbilisi, ale ešte v apríli sa pre situáciu po vojenskej invázii Ruska na Ukrajinu rozhodlo o zmene a šampionát sa od 30. júla do 10. augusta bude konať v Severnom Macedónsku, ktoré už hostilo MS kadetiek v roku 2014. Dejiskami tentoraz budú tri haly v Skopje, prvýkrát bude na tomto podujatí štartovať až 32 družstiev – 20 z Európy, 5 z Ázie, 4 z Afriky a 3 z Južnej a Strednej Ameriky. Ako je známe 8. MS „18“ plánované do Chorvátska sa pred dvoma rokmi neuskutočnili pre pandémiu COVID-19.

Vyžrebované zloženie základných skupín na 9. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Severnom Macedónsku (30. 7. – 10. 8. 2022):
A-skupina: Čierna Hora, Švédsko, Alžírsko, Island
B-skupina: Irán, Severné Macedónsko, Uzbekistan, Senegal
C-skupina: Dánsko, Portugalsko, Rakúsko, Faerské ostrovy
D-skupina: Chorvátsko, Kazachstan, Egypt, India
E-skupina: Rumunsko, Holandsko, Guinea, Slovinsko
F-skupina: Nemecko, Švajčiarsko, Slovensko, Kórejská republika
G-skupina: Nórsko, Česko, Brazília, Uruguaj
H-skupina: Maďarsko, Francúzsko, Argentína, Španielska

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022