Načítavanie údajov ...

Repre muži: Počas prípravy v Maďarsku čas aj na detaily, Kukučka verí, že sa mužstvo posunie ďalej

Reprezentanti SR sa aj po náročnej sezóne budú pripravovať na domáce ME 2022

Najbližšia príprava hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska chystajúcej sa na januárový európsky šampionát bude pozostávať z dvoch desaťdňových blokov. Dejiskom oboch je maďarský Eger, kde v júni pobudnú Slováci do 15. 6. a potom tam zavítajú aj v prvej polovici júla.

Reprezentantov čaká bohatý program, ale jeho intenzitu a náročnosť budú tréneri prispôsobovať s prihliadnutím na koniec náročnej klubovej sezóny, po ktorej bývajú hráči už unavení a ´dobití´ s rôznymi boľačkami. „Záťaž budeme dávkovať tak, aby to malo význam. Nepôjdeme do toho s tým, že sa so zavretými očami musíme držať programu na papieri. Uvidíme, ako na tom budú chalani fyzicky po náročnej a dlhej sezóne spojenej aj s koronavírusovými problémami. V každom prípade očakávam od zrazu veľa, ale na druhej strane nechcem, aby to bolo kontraproduktívne. Verím, že sa opäť posunieme ďalej,“ vyslovil želanie šéf realizačného tímu Peter Kukučka.

Najbližšie dni sú základom prípravy pre ME 2022. Slovenskí hádzanári budú mať dostatok času do detailov trénovať herné kombinácie. „Budeme spolu dosť dlhý čas a moja predstava je na každom tréningu venovať sa jednej kombinácii s viacerými variantmi,“ sľubuje si kormidelník SR.

Zrazy sa konajú v netradičnom letnom období a najmä ten druhý v dovolenkovom období. Domáce ME sú však veľké lákadlo a zároveň záväzok, aby k ich vydarenej organizácii prispela aj reprezentácia úspešným účinkovaním na vrcholnom podujatí. Hoci je to čas primárne určený na oddych a načerpanie síl pred nadchádzajúcou sezónou, na júlovom sústredení by mali byť k dispozícii všetci hráči, teda už aj legionári z Nemecka, ktorí v júni nemôžu byť v Egeri pre klubové povinnosti.

„Predostrel som hráčom tento plán na predchádzajúcom zraze. Pochopili, o čo nám ide a uvedomujú si dôležitosť šampionátu a nutnosti tohto kroku smerom k príprave na ME,“ vyjadril sa Kukučka, ktorý zároveň prezradil, že hráči si so súhlasom zväzu budú môcť na vlastné náklady zobrať v tomto dovolenkovom termíne so sebou aj svojich najbližších a tráviť s nimi voľný čas mimo tréningového procesu.

Slováci sa budú venovať hernej, kondičnej, silovej i mentálnej stránke, ako aj regenerácii. Pripravené sú tiež teambuildingové aktivity, jednou z nich bude turnaj v šípkach pod taktovkou Františka Šulca ml., niekdajšieho hádzanárskeho reprezentanta. Vynikajúci kanonier sa už počas hráčskej kariéry začal venovať tomuto športovému odvetviu.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022