Načítavanie údajov ...

Repre muži: Reprezentanti potrebujú pred ME dostatočnú zápasovú prax aj v kluboch

Kukučka apeluje na svojich zverencov, aby pri výbere pôsobiska zohľadnili aj šancu na adekvátne herné vyťaženie s cieľom získať potrebnú zápasovú prax

Letné medzisezónne obdobie je zároveň čas na prestupy. Klubovú príslušnosť počas nadchádzajúceho obdobia zmenia aj viacerí slovenskí hádzanárski reprezentanti. Ich túžbou je prebojovať sa do záverečnej nominácie na januárové majstrovstvá Európy mužov 2022 na Slovensku a Maďarsku, a tak sa snažia nájsť ideálne pôsobisko, kde by si mohli dosýtosti zahrať a kvalitnými výkonmi si vyslúžiť pozvánku od trénera národného tímu SR Petra Kukučku.
„Pre nás je extrémne dôležité, aby chalani hrávali. Keď im chýba herná prax, strácajú istotu a potom neriešia niektoré situácia ideálne. Do reprezentácie by mali chodiť už ako tzv. hotoví hráči, lebo tam nie je čas, aby doháňali v tomto smere zameškané. Pre mňa, ale aj pre nich by bolo najlepšie, keby hrávali čo najviac a trávili na palubovke dostatok minút, najlepšie 50 až 60,“ poznamenal Kukučka, ktorý sleduje situáciu svojich zverencov v kluboch a bol by rád, keby hráči chodili na zrazy dostatočne ´vyhratí´. „Aj preto som na nich v tejto súvislosti apeloval, aby to zohľadnili aj pri výbere nového pôsobiska. Vieme o tých, ktorí toľko nehrávajú… Je to prvá z vecí, ktorú treba riešiť. Dá sa povedať, že oni o tom tiež vedia a sú si vedomí dôležitosti zápasovej praxe. Na druhej strane je náročná doba aj na prestupovom trhu. Verím, že sa podarí vyriešiť situáciu všetkým tak, aby v nadchádzajúcej sezóne už hrávali,“ zaželal si reprezentačný kouč SR.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022