Načítavanie údajov ...

Repre muži: Slováci už v Bratislave, ešte čakajú na legionárov z Nemecka

Záver kalendárneho roka patrí príprave hádzanárov Slovenska, ktorí sa chystajú na januárové domáce majstrovstvá Európy (13. – 30. 1. 2022). Na nedeľňajšom zraze v Bratislave privítal hlavný kouč Peter Kukučka 18 hráčov z 21-člennej nominácie. Chýbali mu traja legionári pôsobiaci v Nemecku – Tomáš Urban, Dominik Kalafut a Martin Potisk, ktorí si v závere víkendu plnili klubové povinnosti. Trio hráčov z Nemecka čaká v pondelok cesta na Slovensko, najneskôr v utorok už budú s nami trénovať. Zatiaľ absentuje aj tréner brankárov Miloš Putera, ktorý má v Lipsku ešte v utorok zápasové povinnosti,“ poznamenal Kukučka.

Slováci už absolvovali prvý z ôsmich tréningov naplánovaných na sústredenie trvajúce do štvrtka 30. decembra. Kouč SR nemohol ešte využiť všetkých hráčov. „Lukáš Urban pauzoval pre problémy so šľachou na chodidle. Ešte by potreboval týždeň pokoj, dnes skúšal klusať. V jeho prípade uvidíme, ako sa to bude vyvíjať deň po dni. Chcel by som, aby v závere sústredenia zaberal naplno, prípadne potom by bola ešte posledná šanca 3. januára. Času však nie je nazvyš a potrebujeme, aby hráči boli už v najvyššom nasadení. Marián Žernovič má ľahko poranenú nohu, preto mal v nedeľu úľavu a robil cvičenia s fyzioterapeutom Mikulášom Jakabom. Martin Slaninka nedávno prekonal koronavírus, našťastie, nemal ťažký priebeh. V pondelok ho čakajú ešte nejaké vyšetrenia, či je v poriadku, ale cíti sa v pohode. Na úvodnom tréningu sa len rozcvičil a zastrieľal si na bránku. Nikto ďalší sa nesťažoval na zdravotné problémy,“ zhrnul kormidelník slovenského tímu aktuálny stav v kádri.

Slováci v tejto fáze prípravy nemajú v pláne prípravný zápas, ale vynahradia si to na tréningoch. Dôraz chceme klásť na dve veci a každá z nich sa skladá z dvoch častí. Zameriame sa na to, aby obrana bola stabilnejšia. K našej klasickej 0-6 chceme mať pripravený aj jeden ďalší variant. V útoku som vyselektoval akcie. Je ich menej, ale chcem, aby sme si ich lepšie nacvičili, zlepšili načasovanie… Káder budeme deliť na rôzne partie, ktoré budú hrať medzi sebou. Aj touto formou budeme simulovať zápasy, prítomní budú aj rozhodcovia,“ vysvetlil Kukučka.

V januári bude pokračovať v príprave už len 18 hráčov. Aj chlapcom som povedal, že teraz majú poslednú šancu zabojovať o nomináciu. Po poslednom tréningovom zápase určíme finálny káder, ktorý sa stretne 3. januára,“ dodal Kukučka, ktorého zverencov otestujú pred ME ešte v dvojzápase Rakúšania (6. a 8. 1.).

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v Bratislave (26. – 30. 12. 2021):
brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (BM Ángel Ximénez Puente Genil/Šp.)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Tomáš Urban (TSV GWD Minden/Nem.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol BM Nava/Šp.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Marek Hniďák (HC Burgenland/Nem.), Lukáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Korbel (Talent Plzeň/ČR), Tomáš Rečičár, Oliver Rábek (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (HK Košice).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022