Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Proti Ukrajinkám šanca ukázať sa pre všetky hráčky z kádra

Hádzanárky Slovenska majú za sebou štyri dni tohtotýždňového sústredenia v Michalovciach, ktoré vyvrcholí dvoma medzištátnymi priateľskými zápasmi s reprezentáciou Ukrajiny. Počas dvojfázových tréningov na Zemplíne pracovali na zdokonaľovaní všetkých herných činností s cieľom zlepšiť herný prejav. „Tieto dve stretnutia chceme využiť aj na to, aby sme zvýšili efektivitu v koncovke,“ uviedol Peter Pčola, asistent trénera Jorgeho Dueňasa.

Slovenky nastúpia v piatok 30. septembra o 18.00 h v michalovskej Chemkostav aréne, odveta sa bude hrať na druhý deň v sobotu 1. októbra od 17.00 h v Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou. Oba súboje poslúžia aj na zohrávanie sa, keďže v tíme sú aj nové hráčky. „Káder sme sa snažili vyskladať tak, aby v ňom boli skúsené i mladé hráčky, niektoré sú tu s nami prvýkrát. Usilovali sme sa vybrať to najlepšie. Máme k dispozícii 20 dievčat. Chceme ich vidieť v akcii, preto dostanú priestor všetky, aby mali možnosť ukázať sa aj v zápase,“ poznamenal Pčola, ktorý potvrdil, že počas uplynulých tréningových dní bolo všetko v poriadku: „Všetky dievčatá sú zdravé a pripravené hrať.“

Ukrajinu tiež čaká účinkovanie v novembrovej I. fáze kvalifikácie MS 2023, v ktorej bude jej súperom Luxembursko. „Vieme, aká je momentálne doba a neviem, ako sa pripravuje ukrajinské družstvo. V minulosti to však bol kvalitný súper. Pre nás to bude dobrá herná previerka,“ skonštatoval asistent trénera k najbližšiemu protivníkovi.

Slovenky sa chystajú na kvalifikačný dvojzápas s Lotyšskom (2. a 6. 11.). „Zatiaľ sa tak ďaleko nepozeráme. Teraz je dôležité, aby dievčatá nasali atmosféru reprezentácie, utužil sa kolektív. Potom sa budeme venovať Lotyškám. Dovtedy nás čakajú ešte štyri prípravné zápasy (okrem Ukrajiny aj dva proti Čiernej Hore, pozn.), takže pred nami je ešte dlhá doba,“ dodal Pčola.

Vstupenky na zápasy v Michalovciach a vo Vranove nad Topľou sa dajú zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal a budú k dispozícii aj v deň zápasu priamo v športových halách.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na dva medzištátne zápasy proti Ukrajine (30. 9. v Michalovciach a 1. 10. vo Vranove nad Topľou):
brankárky: Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa), Bella Oláhová (HC DAC Dunajská Streda)
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková, Natalia Dmytrenková (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)
spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Simona Szarková, Veronika Habánková (obe Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová, Natália Némethová (obe HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH/Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022