Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Streicher vybral 25-členný káder, užšia nominácia do týždňa

Hádzanárky Slovenska sa o necelý mesiac predstavia na 25. majstrovstvách sveta v Španielsku. Záverečnú prípravu začnú v pondelok 22. novembra, keď sa zídu v púchovskom Alexandra šport hoteli. Hlavný tréner žien SR už vybral širší 25-členný káder, z ktorého podľa aktuálnej výkonnosti a zdravotného stavu vzíde užšia nominácia. Jej podoba bude známa najneskôr do pondelka 15. novembra 2021.

V širšom výbere sú všetky hráčky vrátane tých, ktoré v ostatnom čase trápili či trápia zdravotné problémy. Jedinou výnimkou je Veronika Habánková, ktorá sa na predchádzajúcej akcii národného tímu zranila a už sa podrobila operácii kolena. Hoci bola vo výbornej forme, aktuálna sezóna je pre ňu pasé. Potešiteľnou správou pre Streichera i priaznivcov slovenskej hádzanej je návrat spojky michalovskej Iuventy Marianny Rebičovej a brankárky Dunajskej Stredy Viktórie Oguntoyovej do zostáv svojich klubových tímov. Naopak, nedávno prišla nepríjemná informácia z Maďarska, kde sa zranila kanonierka Simona Szarková. Spojka Siófoku už absolvovala chirurgický zákrok kolena a po ňom vyjadrila odhodlanie, že urobí všetko pre to, aby stihla MS. Očakávania sprevádza aj vývoj zdravotného stavu a návrat na palubovky trojice hráčok dunajskostredského HC DAC – Kristína Pastorková, Natália Némethová a Erika Rajnohová. Do širšieho menoslovu reprezentantiek sa dostali aj mladé adeptky na najcennejší dres Monika Pénzes, Lenka Ratvajská či Alena Dvorščáková.
Do Španielska, kde Slovenky čaká pred samotným účinkovaním na svetovom šampionáte ešte prípravný turnaj za účasti štyroch krajín (Španielsko, Nemecko, Poľsko, Slovensko), pocestuje 25. novembra 18 hráčok.

Širšia nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na novembrové sústredenie pred majstrovstvami sveta v Španielsku:
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková, Monika Pénzes (oba HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková, Lenka Ratvajská (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová, Alena Dvorščáková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Anette Emma Hudáková, Boglárka Bízik, Erika Rajnohová, Natália Némethová (všetky HC DAC Dunajská Streda)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022