Načítavanie údajov ...

Repre ženy: Szarková sa cíti dobre a verí v prekvapenie

Potešiteľnou správou v súvislosti so slovenskou ženskou hádzanárskou reprezentáciou pripravujúcou sa na decembrové majstrovstvá sveta v Španielsku je, že na pondelkovom zraze v Púchove sa objavila aj Simona Szarková. Kanonierka národného tímu sa nedávno zranila v drese svojho Siófok SC a musela sa podrobiť chirurgickému zákroku kolena. „Cítim sa v pohode. Je pravda, že ešte potrebujem rehabilitovať. Stále mám pred sebou desať dní a urobím všetko pre to, aby som to do šampionátu stihla. Samozrejme, že pociťujem istý tlak, lebo je to dosť natesno. Čo sa stalo, tak s tým už nič nenarobím. Treba sa k tomu postaviť čelom a jednoducho spraviť všetko, čo sa dá, aby sa to podarilo a bola som k dispozícii,“ uviedla opora reprezentácie na brífingu s médiami.

V skorý návrat 29-ročnej ľavej spojky verí aj kormidelník SR Pavol Streicher. Kedy sa tak stane, záležať bude od konkrétneho stavu. „Na Sime vidieť veľkú vôľu urobiť všetko pre to, aby mohla hrať za nás na majstrovstvách sveta. Verím, že to vyjde. Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale je možný aj variant, že by s nami išla, aj keby nehrala úvodné zápasy na šampionáte,“ poznamenal Streicher.

Na Szarkovú a spol. čaká pred MS 2021 ešte medzinárodný turnaj v Madride za účasti tímov Španielska, Nemecka a Poľska, ktorí otestujú aktuálnu výkonnosť slovenského družstva. „Určite sú to veľmi kvalitní súperi. Prajem si, aby sme nadviazali na náš predchádzajúci zraz a dobré výkony, ktoré sme tam podali. Určite by nám to prospelo. Dúfam, že to bude pre nás dobrá previerka,“ skonštatovala hráčka maďarského Siófoku, ktorá sa vyjadrila aj k svojim ambíciám na svetovom šampionáte: „Ja by som veľmi rada postúpila zo základnej skupiny, ktorú však s Maďarskom, Nemeckom a Českom máme ťažkú. Ďalej idú traja a nemyslím si, že je to nesplniteľný cieľ. Stať sa môže všeličo a niekedy aj papierovo slabší dokážu prekvapiť. Dúfam, že aj my sa môžeme postarať o prekvapenie.“

Slovenky od roku 2014 chýbali na vrcholných podujatiach. Jednou z dvoch pamätníčok účasti na ME v Chorvátsku a Maďarsku je práve Simona Szarková. „Kto by sa netešil na šampionát. Je to v každom prípade zážitok a skúsenosť. Slovensko neštartuje na takýchto majstrovstvách každý rok, takže určite je to veľká výzva,“ dodala odchovankyňa šurianskej hádzanej, ktorá si zaželala, aby sa slovenskému družstvu vyhýbali zdravotné problémy.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022