Načítavanie údajov ...

Repre ženy: V súbojoch s Čiernou Horou sa otestovať a pripraviť na Lotyšsko

Hádzanárky Slovenska zakončia v stredu bratislavskú časť prípravy na nadchádzajúcu I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023. Vo štvrtok sa letecky presunú do Čiernej Hory, kde v závere týždňa odohrajú dve medzištátne stretnutia s domácou ženskou reprezentáciou.

„Predovšetkým chceme preveriť naše družstvo, aby sme videli, v akom stave sú dievčatá. Určite pôjdeme do toho naplno a našou snahou bude zároveň pripraviť sa čo najlepšie na ďalší – už kvalifikačný – týždeň. Dúfam, že budeme pokračovať tam, kde sme naposledy skončili. Mám na mysli najmä druhý súboj proti Ukrajine,“ uviedol asistent reprezentačného trénera Peter Pčola, ktorý prišiel na zraz dobre naladený z klubu, keďže jeho šalianske zverenky bez zaváhania vedú MOL ligu. „Nechcem lietať v oblakoch. Klub je klub, toto je reprezentácia. Sú to dve rozdielne veci.“

Slovenky sa zžívajú s herným systémom, ktorý od nich vyžaduje španielsky kouč Jorge Dueňas. „V poslednom zápase to bolo už dobré. Aj na dievčatách bolo vidieť, že s tým už zžili, hoci to nejde len tak rýchlo. Uvidíme, ako to bude teraz po určitej pauze od septembrového zrazu. Chceme skvalitniť obranu. Vieme, že fanúšikov zaujímajú najmä góly, ale defenzíva musí byť kvalitná. Pre mňa osobne sú dôležitejšie tie hráčky, ktoré si to v obrane ´odmakajú´ na sto percent,“ poznamenal Pčola.

V Čiernej Hore sa bude hrať v piatok i v sobotu od 18.00 h. Na základe rozhodnutia čiernohorskej strany budú oba zápasy za zatvorenými dverami. „V predchádzajúcom prípravnom dvojzápase s Ukrajinkami sme v prvom vystúpení nehrali veľmi dobre, v odvete sme sa zlepšili. Najbližšie nás čaká veľmi kvalitný súper, ktorý sa pripravuje na majstrovstvá Európy v domácom prostredí. Budú to náročné duely a pre nás dobrá príprava na kvalifikáciu s Lotyšskom. Našou prioritou je postup do ďalšej fázy a konfrontácie so súpermi rangu Čiernej Hory nás môžu len výkonnostne posúvať,“ tvrdí hlavný kouč žien SR Jorge Dueňas.

V kádri hádzanárok Slovenska prišlo počas týchto dní ďalšej zmene. Spojka Erika Rajnohová má zdravotný problém s rukou, a tak trénerský štáb dodatočne povolal Dianu Máriu Vargovú z HK Slovan Duslo Šaľa. Do Čiernej Hory pocestuje celý 18-členný káder.

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na dva medzištátne stretnutia proti Čiernej Hore (28. a 29. 10.) a dvojzápas I. fázy kvalifikácie MS 2023 proti Lotyšsku (2. a 6. 11. 2022):
brankárky: Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Soňa Furgaláková, Viktória Voržáčková (obe HK Slovan Duslo Šaľa),
pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
krídelníčky: Bibiana Štefaniková (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková, Monika Pénzes (obe HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Natália Némethová (HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022