Načítavanie údajov ...

Reprezentanti SR v decembri proti Čechom, Rakúšanom a Kuvajťanom alebo Macedónčanom

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska odohrala doteraz posledný medzištátny zápas ešte v júni na konci kvalifikácie ME 2020 v Petrohrade proti Rusku (20:30). Ďalšie „ostré“ stretnutia čakajú na zverencov trénera Petra Kukučku čakajú až v januári, keď sa v termíne 10. – 12. 1. 2020 predstavia na turnaji 1. skupiny I. fázy európskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. Súpermi Slovenska budú domáce Luxembursko, Litva a Faerské ostrovy. Dovtedy však Slováci nezostanú bez medzištátnych duelov.

Najskôr to boli len prípravné súboje s klubovými tímami. V septembri nastúpili v rámci kontrolného zrazu s tzv. ligovým výberom proti ŠKP Bratislava a maďarskému ligistovi Balatonfüredi KSE. Počas októbrového sústredenia boli v hre zápasy s Rumunskom či pozvánka na turnaj v Bielorusku, ale aj prípravný duel s lídrom rakúskej ligy HC Fivers WAT Margareten. Napokon si reprezentanti SR zahrajú vo štvrtok proti účastníkovi Slovnaft handball extraligy HC Sporta Hlohovec.

„Momentálne nie je prekážkou, že budeme väčšinu času trénovať. Teraz odohráme jeden duel proti Hlohovčanom, ale počas decembrového asociačného termínu máme dva súboje s Českom, potvrdené je stretnutie s Rakúskom a pracuje sa na konfrontácii s Kuvajtom alebo Macedónskom,“ prezradil pre agentúru SITA plán zápasových testov výkonnosti svojich zverencov P. Kukučka, podľa ktorého slov to budú dobré previerky pred kvalifikačným turnajom: „Z menoslovu našich protivníkov v príprave vidieť, že budeme mať aj kvalitných súperov, možno sú aj silnejší ako tí, ktorí nás čakajú v kvalifikácii. Z tohto pohľadu sa vôbec nebojím, že by sme nemali dostatočnú konfrontáciu pred januárovým turnajom. Zápasov bude dosť.“

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022