Načítavanie údajov ...

Rozhovor s Viktóriou Oguntoyovou: Oguntoyová je vďačná, vždy chce dosiahnuť čo najviac

Viktoria Oguntoyová si užíva pocit, aké je to byť najlepšia v krajine

Od doteraz posledného prvenstva brankárky v ankete Slovenského zväzu hádzanej uplynuli už takmer dve desaťročia. Naposledy sa Lívii Kodayovej podarilo získať ocenenie pre najlepšiu hádzanárku SR, bolo to za rok 2002. Teraz na jej triumf nadviazala brankárska opora slovenskej reprezentácie a vicemajstrovského HC DAC Dunajská Streda Viktória Oguntoyová. Tridsaťročnú Štúrovčanku, ktorá v minulosti účinkovala na ligovej scéne v Maďarsku, sme v tejto súvislosti vyspovedali pre slovakhandball.sk

Po rokoch pôsobenia v Maďarsku ste vlani zamierili do Dunajskej Stredy. Hodnotíte to ako dobrý krok?
– Myslím si, že určite. Bolo to veľmi dobré rozhodnutie. Úprimne si užívam, že môže byť v Dunajskej Strede a hrať za HC DAC. S družstvom máme svoje ciele a dosiahli sme dobré výsledky. Niekto očakával možno ešte lepšie, ale mali sme nový tím, ktorý bol spolu len prvý rok. Dobre sme pracovali a bojovali, je to aj zásluha trénera Viktora Debreho, ktorý z nás dokázal veľa dostať. Svedčia o tom aj umiestnenie – 3. miesto v MOL lige a 2. miesto v národnom play-off. Príchod do Dunajskej Stredy jednoznačne vnímam ako vydarený krok a som veľmi spokojná, hoci vždy to môže byť ešte lepšie. Určite sme však vykročili správne.

Čím ste si podľa vás vyslúžili dôveru hlasujúcich fanúšikov?
– Tak to netuším. Ľudia zrejme videli naše zápasy a na základe toho usúdili, že si to zaslúžim a dali mi svoj hlas. Hádam to bolo na základe výkonov, nielen sympatií. Verím, že sa im páčilo, čo som predvádzala na palubovke.

Čo vravíte na skutočnosť, že brankárka vyhrala anketu po dlhých 18 rokoch?
– Tak to som vôbec netušila, ale o to je to väčšia pocta a zároveň radosť, že najlepšia je opäť brankárka. Musím sa opakovať, ale úprimne sa z toho teším a som vďačná. Byť najlepšia v niečom v hociktorej krajine je fantastický pocit.

Ste spokojná, ako sa vám darilo v roku 2020, za ktorý ste získali ocenenie?
– Pre pandémiu koronavírusu to bolo hrozné obdobie. Na jeseň sme nemali veľa zápasov, na jar bol program prehustený, ale celkom dobre sme sa s tým vyrovnali. Myslím si, že aj v reprezentácii sme na dobrej ceste a napredujeme. Verím, že raz pozbierame ovocie našej práce. V nedávnej kvalifikácii nemali s nami Srbky jednoduchú úlohu, v oboch zápasoch sme polčas držali krok s hráčkami svetovej úrovne.

V najlepšej sedmičke podľa jednotlivých postov sú až štyri hráčky DAC. O čom to svedčí?
– Aj na základe toho vidieť, o aké kvalitné hráčky ide. Dostali sa tam vďaka svojim výkonom, ktoré podávali počas sezóny. Verím, že aj v budúcnosti to tak bude a bude nás tam čo najviac.

Kto bol váš favorit na ocenenie pre najlepšiu hádzanárku?
– Veľmi som anketu nesledovala, ale určite tam bola kvalitná konkurencia. Ocitla som sa medzi dobrými hráčkami a veľmi sa teším, že sa mi podarilo zvíťaziť.

Komu by ste dali hlas v mužskej kategórii?
– Nie, toto odo mňa nechcite. Naozaj neviem.

Chystáte sa osláviť svoj triumf?
– Momentálne som v polovici svojej dovolenky, ale myslím si, že s priateľmi si nájdeme čas na menšiu oslavu a štrngneme si pri príležitosti zisku môjho ocenenia.

Čo by ste chceli ešte dosiahnuť v hádzanej?
– Nezvyknem si robiť plány na dlhšie obdobie. Mám však svoje ciele aj v hádzanej. Beriem to tak, čo príde a vždy chcem odviesť aspoň sto percent a potom sa ukáže, na čo to bude stačiť. Chcem dosiahnuť čo najviac, čo sa bude dať.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022