Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Marek Hlinka chce výkonmi v Dukle pomôcť k víťazstvám a odraziť sa ďalej

V mužských európskych pohárových súťažiach v sezóne 2020/2021 sa zo slovenských hádzanárov dostal najďalej (ešte to teoreticky môže zmeniť Martin Straňovský s MOL-Pick Szeged, ktorého po domácej prehre 28:33 čaká odveta osemfinále LM s THW Kiel, pozn.). Marek Hlinka si v drese HC Robe Zubří zahral vo štvrťfinále Európskeho pohára mužov, v ktorom so spoluhráčmi vyradili aj MŠK Považská Bystrica. Dvadsaťštyriročná spojka už vyše dva roky pôsobí v Česku a zrejme bude aj najbližšie dve sezóny, keďže od nadchádzajúceho ročníka prestupuje do historicky najslávnejšieho českého klubu HC Dukla Praha. Bojnického rodáka sme v tejto súvislosti vyspovedali pre web slovakhandball.sk.

Prečo ste sa rozhodli pre zmenu dresu?
– Cítil som, že prišiel čas na tento krok, pretože sa chcem v hádzanej stále posúvať a zlepšovať sa. Verím, že mi zmena klubu prospeje. Myslím si, že Dukla je klub, v ktorom sa môžem kariérne posunúť ďalej, a veľmi sa teším, že budem mať možnosť hrávať práve v tomto tíme.

Aké sú vaše očakávania od pôsobenia v Dukle?
– V prvom rade chcem v novom klube predvádzať čo najlepšie výkony, čo najrýchlejšie si zvyknúť na nové prostredie, spoluhráčov a pomôcť Dukle vyhrávať.

Máte v budúcnosti ambície vyskúšať si ligovú súťaž aj v inej krajine ako v ČR?
– V najbližších sezónach sa sústredím na pôsobenie v Dukle Praha a čo prinesie budúcnosť, to ukáže čas.

Počítate s tým, že zmena klubu vám môže pomôcť pootvoriť si dvere do reprezentácie?
– Predovšetkým sa chcem sústrediť na svoje pôsobenie v novom klube a byť prínosom pre mužstvo. Pokiaľ si svojimi výkonmi v Dukle vypýtam pozvánku do reprezentácie, budem len rád. Obzvlášť, keď je pred nami domáci európsky šampionát, na ktorom sa každý hádzanár túži zúčastniť.

Čo si najviac ceníte z pôsobenia v Zubří?
– V klube som od januára 2019. Zubří v tom čase bojovalo o účasť v play-off. Žiaľ, hneď vo februári som sa zranil a vo zvyšnej časti sezóny som už nemohol zasiahnuť do hry. Ďalšia sezóna začala veľmi dobre, pred ňou sa vrátili hráči ako Miro Jurka či Tomáš Řezníček. Ambície sme mali na medailové pozície. Dostával som priestor na palubovke a súťažný ročník sme veľmi dobre rozbehli, ale, žiaľ, prišla pandémia koronavírusu a sezónu predčasne zrušili, pričom v tom čase sme sa nachádzali v tabuľke na 3. mieste. V aktuálnej sezóne sa tím zmenil, máme mladý káder, nového trénera, ale podarilo sa nám prebojovať do play-off. Čo prinesie zbytok sezóny, sa už rozhodne na palubovke, no my sa budeme snažiť dostať čo najďalej. Na Zubří budem spomínať vždy v dobrom, je to rodinný klub, v ktorom nás spolu so snúbenicou prijali medzi seba a našli sme si tu veľa známych.

Na čo si trúfate v aktuálnom play-off českej exraligy?
– Do play-off ideme s cieľom uhrať čo najlepšie výsledky a snažiť sa predviesť čo najlepšiu hru. Dostali sme za súpera Karvinú, ktorá postúpila z prvého miesta, takže nás čakajú veľmi náročné zápasy (zatiaľ je stav štvrťfinálovej série 1:1, pozn.).

V Európskom pohári ste vyradili Považskú Bystricu a následne ste vo štvrťfinále stroskotali na slovinskom Gorenje Velenje. Ako vnímate vaše účinkovanie na európskej scéne?
– Z postupu cez Považskú Bystricu sme sa veľmi tešili. Dvojzápas proti Velenje nám dal určite veľa skúseností do budúcnosti. Mali sme možnosť stretnúť sa s kvalitným tímom zo zahraničia, ktorý nám ukázal, na čom musíme ešte pracovať.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hczubri/

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022