Načítavanie údajov ...

Šarišania na začiatku letnej prípravy bez prehreškov v životospráve i nadbytočných kilogramov

Úradujúci hádzanársky slovenský šampión Tatran Prešov odštartoval letnú prípravu na nadchádzajúcu sezónu, v ktorej bude opäť účinkovať vo viacerých súťažiach vrátane Ligy majstrov, kde mu žreb prisúdil do základnej C-skupiny švédsky Sävehof, fínsky Cocks, macedónsky Eurofarm Rabotnik, španielsky Irun a portugalský Sporting Lisabon. „Skupina možno je možno trochu klamlivá, lebo naozaj nemôžeme podceniť ani jedno mužstvo. Z tejto skupiny sa vša dá postúpiť, nie sú tam mužstvá s veľkými menami. Keby sme to však podcenili, tak sa nám to môže stať osudným,“ uviedol na tlačovej konferencii kapitán tímu Martin Straňovský.

Na úvodnom tréningu v Tatran handball aréne sa v pondelok objavilo 17 hráčov. Chorvátsky tréner Slavko Goluža mal v kompletnom kádri k dispozícii aj päticu nových tvári – Javiera Muňoza Cabezóna zo španielskej La Rioji, Slovinca Nina Grzentiča z RD Koper, rumunskú spojku Raresa Fodoreana prichádzajúceho z HKM Šaľa a dvoch hráčov pôsobiacich doteraz v HK Agro Topoľčany – Čecha Josefa Hozmana a slovenského reprezentanta Dávida Michalku.

„S kádrom som teda spokojný. Jeho zloženie je kvalitné, môžeme rotovať. Prišli traja mladí chlapci, ktorí dostanú priestor v slovenskej lige a nejaké zápasy aj v nadnárodnej SEHA lige, ktorá bude v tomto roku náročnejšia. Ako trénera ma bude zaujímať ako budú reagovať chlapci, ktorí mali v minulom roku nižšiu minutáž. Na začiatku možno musíme byť trpezliví, ale ja im verím. Do prvého ostrého zápasu máme ešte dosť času, aby sme sa dobre pripravili,“ poznamenal pre klubový web kouč Goluža, ktorého slová doplnil generálny manažér prešovského klubu Miroslav Benický: „Všetkých 17 hráčov, ktorí budú tvoriť základ A-mužstva, prišlo v dobrom zdravotnom stave. Je veľmi potešujúce, že s maximálnou serióznosťou pristúpili už k príprave pred letnou prípravou a nad očakávania dodržali povinnosti životosprávy. Nezaznamenali sme žiadny nadbytok kíl, takže môžeme začať naplno s prípravou hneď od prvého dňa.“

Úvodný blok prípravy absolvujú hádzanári v domácich podmienkach. Jeho vyvrcholením bude turnaj v plážovej hádzanej, ktorý je počas prvého víkendu tradičným spestrením prípravy. Hneď po turnaji sa výprava Tatrana presunie na týždňové kondičné sústredenie do srbskej Kanjiže. „Okrem kondičnej prípravy sa zameriame aj na stmelenie mužstva, keďže máme päť nových hráčov. Chceme, aby sa chlapci oťukali a spoznali,“ pokračoval Benický. Po návrate zo Srbska sa k tímu pripojí štvorica dorastencov, ktorí budú až do záveru prípravy trénovať spoločne s A-mužstvom, ale aj dorasteneckým tímom. Od konca júla potom čaká tím pod vedením Slavka Golužu šesť prípravných zápasov, hneď na úvod s atraktívnym súperom – Kórejskou republikou. V závere prípravného obdobia príde na rad aj tradičný Turnaj šampiónov v Doboji, kde Tatran obhajuje minuloročné víťazstvo z jubilejného 50. ročníka.

Tatran tradične zabojuje aj o obhajobu domáceho titulu v Slovnaft handball extralige, pričom v základnej časti extraligy sa bude Tatran opäť opierať aj o podporu mladších hráčov z kádra starších dorastencov pod vedením trénera Stanislava Kolpaka. Cieľom je tiež prinavrátiť do vitríny Slovenský pohár. Osud Česko-slovenského pohára, ktorého je Tatran obhajcom, je aktuálne neistý. Slovenský zväz hádzanej zatiaľ klub definitívne neinformoval, či sa jeho ďalší ročník uskutoční.

Prehľad hráčov Tatrana Prešov na prvom tréningu: Oliver Rábek, Dominik Krok, Lukáš Urban, Igor Čupryna, Mario Cvitkovič, Tomáš Rečičár, Leon Vučko, Martin Straňovský, Titouan Afanou Gatine, Januš Lapajne, Roman Carapkin, Rares Fodorean, Josef Hozman, Dávid Michalka, Javier Muňoz Cabezón, Nikola Grzentič, Ogjen Djerič.

PLÁN PRÍPRAVY:
13. – 14. 7. 25. ročník turnaja v plážovej hádzanej (zároveň 6. ročník Memoriálu Vincenta Lafka) v Prešove
15. – 22. 7. sústredenie v Srbsku
29. 7. o 18.00 h (Budapešť): Kórejská republika – Tatran Prešov
2. 8. o 18.00 (THA): Tatran Prešov – Gyöngyösi KK
10. 8. o 10.00 a 18.00 (THA): Tatran Prešov – SPR Stal Mielec
17. 8. o 18.00 (Našice): Pick Szeged – Tatran Prešov
18. 8. o 18.00 (Našice): Nexe Našice – Tatran Prešov
20. – 24. 8. Turnaj šampiónov v Doboji

Autor: SITA, Foto: Tatran Prešov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022