Načítavanie údajov ...

Situácia v Chartres sa nezmenila, L. Urban do Tatabánye

Lukáš Urban aj pre blížiace sa ME potrebuje priestor na palubovke

Dôležitá postava súčasného kdára slovenskej reprezentácie Lukáš Urban mení dres. Po 15 mesiacoch vo francúzskom prvoligovom klube C’Chartres Métropole Handball (už v lete z neho odišiel aj ďalší Slovák Matej Mikita, pozn.) mieri do popredného maďarského klubu Grundfos Tatabánya KC, ktorý sa pravidelne umiestňuje v lige za velikánmi z Veszprému a Szegedu. V uplynulej sezóne 2020/2021 si Tatabánya aj so slovenským brankárom Michal Martinom Konečným vybojovala bronz a zároveň účasť v aktuálnej edícii Európskej ligy. V tejto sezóne je zatiaľ desiata so ziskom dvoch bodov z troch zápasov.

L. Urban prišiel do Chartres v lete 2020 po dlhodobom zranení ľavého kolena, ktoré utrpel ešte v drese Tatrana Prešov. Keď už bol fit, čakal na svoju šancu. Od trénera však dostával v Lidl Starligue len epizódny čas na palubovke. Napriek tomu bol odhodlaný urobiť v letnej príprave všetko pre to, aby sa v tejto sezóne častejšie dostával do hry.

„Žiaľ, situácia sa oproti minulému ročníku nezlepšila. Chcel som počkať tri – štyri zápasy, aby som zistil, ako sa to bude vyvíjať. Bolo to rovnaké, vôbec nič sa nezmenilo, a tak som si povedal, že je načase to zmeniť. Rozviazal som s klubom zmluvu pôvodne znejúcu na dva roky. V Chartres s tým nemali problém. Našťastie, pomerne rýchlo sa mi podarilo vyriešiť aj otázku ďalšieho angažmánu a našiel som si nový klub v Maďarsku,“ povedal pre slovakhandball.sk prešovský rodák po piatkovom podpise zmluvy platnej do konca aktuálneho ročníka.

„Nebolo mi jedno, do ktorej krajiny pôjdem. Dostal som ponuku z maďarského Egeru a potom aj z konkurenčnej Tatabánye. Maďarská liga je kvalitná. Tatabánya hrá aj Európsku ligu a budem to mať aj blízko domov. Ponúkli mi veľmi slušné podmienky, majú novú halu pre šesťtisíc divákov, takže si myslím, že v mojej situácii to bola veľmi dobrá ponuka,“ zdôvodnil svoju voľbu 26-ročný Slovák, ktorého prioritou je však vzhľadom na blížiace sa domáce majstrovstvá Európy 2022 priestor na palubovke.

„Aj to bol jeden z dôvodov na zmenu dresu. Pri rokovaniach som na to kládol dôraz. Nechcel by som, aby sa zopakovalo to, čo bolo vo Francúzsku. Uistili ma, že vedia, aký som typ hráča. Viem hrať na strednej i ľavej spojke, kde majú momentálne zranených nejakých hráčov. Páčilo sa im, že môžem chodiť aj do obrany. Presvedčili ma, že so mnou počítajú, a preto som prijal túto ponuku. Bol som skôr naklonený tejto možnosti ako tej z Egeru, keďže Tatabánya účinkuje aj v EL a má kvalitné mužstvo,“ vysvetlila univerzálna spojka a odchovanec Tatrana Prešov, ktorý je považovaný za jedného z najlepších slovenských hádzanárov súčasnosti.

Tatabánya má so slovenskými hádzanármi bohaté skúsenosti. V minulosti tam pôsobili súrodenci Janovci, neskôr Michal Meluš, Teodor Paul, Tomáš Urban, Michal Holdoš, Martin Mazák, Michal Tóth ml. či naposledy Michal Martin Konečný.

„Samozrejme, s Mišom Konečným som volal a o Tatabányi sa vyjadroval len pozitívne. Potvrdil mi, že je to dobrá voľba a myslí si, že nebudem ľutovať,“ poznamenal Lukáš Urban, ktorý sa aktuálne presunul z Francúzska domov do Prešova. Po víkende zamieri do Maďarska, kde v pondelok absolvuje lekársku prehliadku a v utorok by sa mal pripojiť k novým spoluhráčom z Tatabánye.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022