Načítavanie údajov ...

Slavia o semifinále EP proti Lokomotive Záhreb, Guardés čaká Galičanka Ľvov

Kluby so slovenským zastúpením spoznali svojich súperov vo štvrťfinále Európskeho pohára hádzanárok

V Európskom pohári žien 2020/2021 pokračujú v súťaži aj dva kluby, v ktorých má zastúpenie slovenská hádzaná. Medzi osem najlepších tímov niekdajšieho Vyzývacieho pohára sa prebojovali DHC Slavia Praha z ČR i španielsky Club Balonmán Atlético Guardés, ktoré sa v utorok dozvedeli mená súperov vo štvrťfinále, ako aj dvojice, z ktorých by v prípade postupu vzišiel ich potenciálny semifinálový protivník.

Pražské družstvo sa pod vedením slovenského kouča Františka Urbana predstaví vo februárových štvrťfinálových súbojoch proti HC Lokomotiva Záhreb, víťazovi Vyzývacieho pohára z roku 2017. Slavia, do ktorej kádra patrí aj Vladimíra Kišíková, začne vonku.

Club Balonmán Atlético Guardés so spojkou Erikou Rajnohovou, ktorý pre koronavírus prešiel cez dve predchádzajúce kolá bez boja, sa stretne s ukrajinským tímom HC Galičanka Ľvov, pričom tiež by sa mal najskôr predstaviť vonku.

Vo štvrťfinále EP má zastúpenie šesť krajín, pričom zo Španielska sa do tejto fázy dostali až tri kluby. Okrem Lokomotivy Záhreb získal víťaznú trofej aj tím Rocasa Gran Canaria, a to dvakrát (2016 a 2019). Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe 13./14. februára 2021, odvety o týždeň neskôr.

Vo viedenskom sídle EHF zároveň vyžrebovali aj semifinále v hierarchii tretej najvýznamnejšej európskej súťaže ženských klubov. Slaviu by v prípade prieniku ďalej čakal postupujúci z dvojice Rocasa Gran Canaria (Šp.) – Yalikavaksports Club (Tur.) a Guardés, keby vyradil Galičanku, by v semifinále EP čelil jednému z dua Rincón Fertilidad Málaga (Šp.) – A. C. PAOK (Gréc.).

Vyžrebované štvrťfinálové dvojice Európskeho pohára v hádzanej žien 2020/2021 (prvé zápasy 13./14. 2. – odvety 20./21. 2. 2021):
Rincón Fertilidad Málaga (Šp.) – A. C. PAOK (Gréc.)
HC Galičanka Ľvov (Ukr.) – Club Balonmán Atlético Guardés (Šp., E. Rajnohová)
HC Lokomotiva Záhreb (Chor.) – DHC Slavia Praha (ČR, V. Kišíková, tréner F. Urban)
Rocasa Gran Canaria (Šp.) – Yalikavaksports Club (Tur.)
semifinále (27./28. 3. – 3./4. 4. 2021):
postupujúci z dvojice HC Galičanka Ľvov (Ukr.) / Club Balonmán Atlético Guardés (Šp.) – postupujúci z dvojice Rincón Fertilidad Málaga (Šp.) / A. C. PAOK (Gréc.)
postupujúci z dvojice Rocasa Gran Canaria (Šp.) / Yalikavaksports Club (Tur.) – postupujúci z dvojice HC Lokomotiva Záhreb (Chor.) / DHC Slavia Praha (ČR)

Autor: slovakhandball.sk

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022