Načítavanie údajov ...

Slováci proti Talianom bez Volenticsa a Hruščáka

Nominácia hádzanárov Slovenska na zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Taliansku

Už o dva týždne budú hádzanári Slovenska pokračovať vo svojom kvalifikačnom snažení v boji o účasť na majstrovstvách Európy mužov 2020. Zverencov trénera Heineho Ernsta Jensena čaká v apríli dvojzápas s outsiderom 7. skupiny Talianskom, s ktorým si zmerajú sily vo Faenze (10. 4. o 18.45 h) a v odvete v Považskej Bystrici (14. 4. o 17.00 h). Dánsky kormidelník nominoval na prvú časť sústredenia a duel v Taliansku 16-členný káder, z osvedčených hráčov v ňom chýbajú pravý krídelník Miroslav Volentics a pravá spojka Patrik Hruščák, ktorý sa vrátil do rodných Košíc a posilnil miestny prvoligový tím Crows. Šancu dostanú aj mladší hráči, ktorí už majú skúsenosti s národným tímom (Michalka, Cigáň, Korbel).

Slováci majú zraz v nedeľu 7. apríla v bratislavskom hoteli Set. Po návrate z kvalifikačného stretnutia v Taliansku budú pokračovať v príprave v Púchove, kde sa k nim pridá kvarteto mladých hráčov – brankár Michal Martin Konečný, pivot Šimon Macháč a spojky Tomáš Rečičár a Jakub Prokop.

Slovenskí hádzanári majú rovnako ako ich najbližší talianski súperi po dvoch jesenných vystúpeniach proti favoritom kvalifikačnej skupiny Maďarsku a Rusku na bodovom konte nulu.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na sústredenie (7. – 14. 4. 2019) a zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Taliansku (10. a 14. 4.):

brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (Moser Medical UHK Krems/Rak.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica), Andrej Petro (HKM Šaľa)
krídla: Tomáš Urban (TV Grosswallstadt/Nem.), Branislav Cigáň (HC Dukla Praha/ČR), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Dávid Michalka (MHK Piešťany)
spojka: Matej Mikita (Chartres Métropole Handball 28/Fr.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Ceglédi KKSE/Maď.), Marek Korbel (HC Zubří/ČR), Lukáš Urban, Oliver Rábek, Dominik Krok, Tomáš Rečičár (všetci Tatran Prešov), Jakub Prokop (ŠKP Bratislava)

Náhradníci:
pivot: Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.)
krídlo: Juraj Briatka (HK Agro Topoľčany)
spojka: Maroš Baláž (AEK Atény/Gréc.)

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022