Načítavanie údajov ...

Slovenky v II. fáze kvalifikácie MS 2019 proti Švédkam

Žreb dvojíc v play-off kvalifikácie o postup na svetový šampionát hádzanárok v Japonsku 2019

Hádzanárky Slovenska budú o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku bojovať proti Švédkam. Rozhodol o tom sobotňajší žreb II. fázy kvalifikácie v parížskej AccorHotels Arene, ktorá je dejiskom víkendového vyvrcholenia XIII. majstrovstiev Európy v hádzanej žien vo Francúzsku. Slovenky absolvujú prvú časť dvojzápasu play-off na pôde súpera 31. 5. – 2. júna 2019 a odvetu v domácom prostredí 4. – 6. júna.

Zverenky trénera Jána Packu, keďže chýbali na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte a postup do play-off si museli vybojovať v I. fáze kvalifikácie MS (na prelome novembra a decembra 2018 sa v Šali stali víťazkami 1. skupiny v konkurencii Ukrajiniek, Izraelčaniek a Kosovčaniek, pozn.), figurovali medzi nenasadenými tímami. Po zverejnení košov pred žrebovaním bolo jasné, že v boji o účasť na svetovom šampionáte (29. 11. – 15. 12. 2019) dostanú za protivníka niektorý z tímov na 5. – 13. pozícii konečného poradia ME 2018 (Nórsko, Švédsko, Maďarsko, Dánsko, Čierna Hora, Nemecko, Srbsko, Španielsko, Slovinsko).

„So žrebom som spokojný. Švédsko patrí medzi popredné tímy v Európe i na svete. Fanúšikovia sa môžu tešiť na kvalitného súpera. Pre nás to bude dobrá konfrontácia. V tejto konkurencii si už nemôžeme vyberať. Možno Čierna Hora by bola pre nás prijateľnejšia, ale tiež nehrá zlú hádzanú. Ak chceme postúpiť na šampionát, musíme prejsť cez silného protivníka. My sme dostali jedného z absolútnej špičky. Bude na nás, ako sa s tým vyrovnáme. Hovorím, že hrať sa dá s každým. Ja sa žiadneho súpera nebojím. Uvidíme, ako to zoberú hráčky. Z hľadiska herného systému nevidím problém, skôr pôjde o individuálne činnosti a ako v nich obstoja naše hráčky,“ uviedol pre agentúru SITA kormidelník žien SR Ján Packa a k možnému dejisku odvetného stretnutia dodal: „Po nedávnych pozitívnych skúsenostiach so Šaľou, kde sme našli prajné fanúšikovské prostredie a mali sme utvorené perfektné podmienky na prípravu, by sme mohli odohrať domácu odvetu so Švédkami práve tam.“

Švédsko obsadilo v konečnom poradí ME 2018 6. priečku. Zverenky trénera Henrika Signella dosiahli v 7 stretnutiach na šampionáte vyrovnanú bilanciu 3 – 1 – 3. V základnej skupine prehrali s Dánkami 29:30, zdolali Srbky 22:21 i Poľky 23:22, vo štvrťfinálovej skupine podľahli Čiernohorkám 28:30, remizovali s Francúzkami 21:21 a deklasovali Rusko 39:30. V súboji o umiestnenie na 5. pozícií utrpeli hladkú prehru 29:38 s Nórkami.

Francúzsko ako obhajca titulu a Japonsko ako organizátor majú účasť na MS 2019 zabezpečenú automaticky, ďalší traja semifinalisti z ME 2018 Holandsko, Rumunsko a Rusko sa kvalifikovali priamo. Počet 13 účastníkov MS z európskeho kontinentu skompletizuje deväť postupujúcich z play-off. Dvojzápasy II. fázy kvalifikácie sú na programe 31. mája – 2. júna a 4. – 6. júna 2019.

24. majstrovstvá sveta v hádzanej žien v Japonsku (29. novembra. – 15. decembra 2019)

Automatická účasť na MS 2019: Japonsko (organizátor), Francúzsko (obhajca prvenstva)

Priamo kvalifikované európske družstvá: Holandsko, Rumunsko, Rusko (tri najlepšie tímy /s výnimkou Francúzok/ z ME 2018 vo Francúzsku)

Vyžrebované dvojice v II. fáze (play-off) európskej kvalifikácie MS 2019:
Chorvátsko – Nemecko
Dánsko – Švajčiarsko
Švédsko – Slovensko
Bielorusko – Nórsko
Srbsko – Poľsko
Česko – Čierna Hora
Macedónsko – Slovinsko
Rakúsko – Maďarsko
Španielsko – Island

Termíny dvojzápasov play-off v II. fáze kvalifikácie:
prvé zápasy: 31. mája – 2. júna 2019
odvety: 4. – 6. 6. 2019

Autor: SITA, Foto: Miroslav Slávik

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022