Načítavanie údajov ...

Slovenský zväz hádzanej ocenil v polčase reprezentačného zápasu hádzanárskych jubilantov

Slovenský zväz hádzanej využil polčasovú prestávku zápasu ženskej reprezentácie proti Srbsku v Hlohovci, aby vzdal hold našim hádzanárskym osobnostiam, ktoré výraznou mierou prispeli k úspechom tohto športu na Slovensku a ktoré v poslednom období oslavovali životné jubileá. SZH sa takýmto spôsobom rozhodol oceniť:

Ladislava Šestáka, bývalého úspešného trénera Tatrana Prešov a ŠKP Bratislava, s oboma tímami získal titul majstra Československa. S reprezentáciou Československa skončil strieborný na majstrovstvách sveta v roku 1961 a strieborný na olympijských hrách 1972 ako asistent trénera. Ladislav Šesták oslávil vo štvrtok 26. septembra 90. narodeniny. Aktuálne žije v Bratislave, o dianie hádzanej sa stále zaujíma a rád o nej debatuje. Deväťdesiatin sa dožil vo veľmi dobrej kondícii. (Zdroj: Korzár)

Pavla Németha, dlhoročného úspešného trénera žien Družstevníka Topoľníky, ktorý v auguste oslávil 80. narodeniny.

Ivana Prokeša,  dlhoročného mládežníckeho trénera, ktorý priviedol ku hádzanej veľký počet hráčok, bývalého člena Komisie mládeže a Komisie talentovanej mládeže, ktorý od júna tohto roka môže na drese hrdo nosiť číslo 75.

A napokon mladíka, Miroslava Jursíka, bývalého generálneho sekretára Slovenského zväzu hádzanej a teraz hlavného kontrolóra SZH, ktorý začal v júli siedmu dekádu svojho života.

Jubilantom blahoželali v polčasovej prestávke reprezentačného zápasu Slovensko – Srbsko prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša a viceprezident Ernö Kelecsényi. Všetkým oslávencom prajeme pevné zdravie a ešte veľa ďalších krásnych životných udalostí.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022