Načítavanie údajov ...

Slovnaft handball extraliga – V opakovanom dueli jednoznačný triumf Považanov

Dva týždne po oficiálnom konci dali bodku za nadstavbovou časťou Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019 aktéri stredajšieho opakovaného zápasu záverečného 10. kola A-skupiny (o 1. – 6. miesto) MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica. V pôvodnom termíne duel nedohrali pre výpadok elektrického prúdu v hale v závere I. polčasu, keď hostia z Považia vyhrávali 14:12. Ani po stanovenej čakacej dobe elektrina nenabehla, a tak ho predčasne ukončili a následne športovo-technická komisia SZH nariadila opakovanie stretnutia. Zástupcovia oboch klubov sa dohodli, že sa bude hrať v Považskej Bystrici. Hostia sa proti oslabenému nováčikovi (nastúpil len s 10 hráčmi) presadili jednoznačne 33:22, pričom ešte v 45. min bol rozdiel len dvojgólový (23:21). Zaujímavosťou bol totožný polčasový stav 14:12 ako pred dvoma týždňami v čase prerušenia súboja. Pri chuti bol najlepší kanonier najvyššej slovenskej súťaže Šimon Macháč, ktorý skóroval dvanásťkrát. Na opačnej strane mu sekundoval desaťgólový Lukáš Rakús.

V semifinále play-off sa stretnú dvojice Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky a MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa. Prvé zápasy sérií sa budú hrať v závere budúceho týždňa.

Výsledok stredajšieho opakovaného stretnutia záverečného 10. kola A-skupiny (o 1. – 6. miesto) nadstavbovej časti Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019:
MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica 22:33 (12:14), hralo sa v P. Bystrici
Najviac gólov: L. Rakús 10/4, Majerník 5, Szapu 2 – Š. Macháč 12, Vallo 5/1, Pupík 4
pok. hody: 5/4 – 2/2, vylúčení: 2 – 1, rozhodovali: Oťapka a Zubo, 150 divákov

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022