Načítavanie údajov ...

SP žien: V semifinále Iuventa so Stupavou, DAC proti Duslu

V semifinále Slovenského pohára v hádzanej žien 2021/2022 sa stretnú MŠK Iuventa Michalovce – AHT HC Tatran Stupava a HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa. Po stredajšom skompletizovaní kvarteta semifinalistov o tom rozhodol štvrtkový žreb v bratislavskom sídle Slovenského zväzu hádzanej. Ten dal dokopy úradujúceho šampióna Iuventu Michalovce, ktorý bol priamo nasadený medzi najlepšie kvarteto, a nováčika MOL ligy zo Stupavy. Michalovčanky budú mať výhodu domáceho prostredia. V druhej dvojici bude mať výhodu domáceho prostredia, keďže sa hrá na jeden zápas, vicemajster z Dunajskej Stredy, ktorý privíta šalianskeho rivala.

Pre účasť družstiev zo Zemplína a zo Žitného ostrova v súťažiach EHF (Európsky pohár) a štart reprezentácie žien SR na decembrových majstrovstvách sveta žien v Španielsku prišlo k úprave zostávajúcich termínov SP žien. Semifinále sa namiesto 17. novembra 2021 bude hrať 26. januára 2022 a finále nebude 16. 1., ale až 9. apríla 2022, čo je spoločný termín pre rozhodujúce súboje o pohárovú trofej v kategórii mužov i žien, ktoré sa uskutočnia na jednom mieste.

Družstvá MOL ligy, ktoré budú hrať finále SP žien a zároveň majú na 9. 4. 2022 naplánované riadne ligové kolo, si tento zápas po schválení riadiacim orgánom súťaže predohrajú.

V uplynulom súťažnom ročníku sa SP nehral (bol zrušený pre pandémiu COVID-19, pozn.), jeho ostatným víťazom v kategórii žien je Iuventa Michalovce zo sezóny 2019/2020.

Vyžrebované dvojice semifinále Slovenského pohára žien 2021/2022 (hrá sa na 1 zápas, 26. 1. 2022):
MŠK Iuventa Michalovce – AHT HC Tatran Stupava
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa

Ďalší termín:
finále (na 1 zápas): 9. 4. 2022

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022