Načítavanie údajov ...

Repre muži: Zápas s Rakúskom nebude ani v sobotu

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska neodohrá prípravný dvojzápas proti Rakúsku. Po zrušení štvrtkového duelu (6. 1.) v Südstadte pri Viedni postihol rovnaký osud aj na sobotu 8. januára od 17.00 h plánovanú odvetu v Bratislave.

Ako je známe, v slovenskom tíme sa v úvode zrazu na začiatku januára objavil pozitívny prípad na COVID-19 jedného člena hráčskeho kádra. Z tohto dôvodu sa národné hádzanárske zväzy oboch krajín rozhodli s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia hráčov zrušiť štvrtkový duel. Následne po dôkladnej analýze situácie padlo rozhodnutie neodohrať ani sobotňajší zápas.

Rakúšania podľa stanoviska poskytnutého generálnym sekretárom Berndom Rabenseifnerom nechceli riskovať zopakovanie scenára pred decembrovými majstrovstvami žien, keď napriek bubline spôsobil jeden pozitívny prípad až deväť nakazených v národnom tíme.

Po tejto negatívnej skúsenosti je nielen ich záujmom, aby na európsky šampionát, ktorý sa uskutoční od 13. – 30. januára 2022 na Slovensku a Maďarsku, pricestovali jednotlivé zúčastnené tímy v poriadku zo zdravotnej stránky.

Vzhľadom na to, že celková situácia v Európe je momentálne vinou novej mutácie ešte horšia ako v decembri a nákazliveší variant omikron prináša vyššie riziká prenosu vírusu, je prioritou vyhýbať sa všetkým okolnostiam, ktoré by mohli zvyšovať nebezpečenstvo kontaktu s pozitívnym človekom. Z tohto dôvodu, hoci to znamená nie ideálnu prípravu zo športovej stránky, zostanú reprezentačné družstvá Slovenska i Rakúska pred EHF EURO 2022 bez prípravných stretnutí a naďalej budú až do odchodu do dejísk šampionátu vo svojej bubline.

Autor: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022