Tatran do štvrťfinále SEHA ligy napriek prehre v odvete s Vojvodinou

Hádzanári Tatrana Prešov si zahrajú vo štvrťfinále 10. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. Zverenci trénera Slavka Golužu po utorkovom vysokom víťazstve 40:28 nad srbským RK Vojvodina Nový Sad síce prehrali v Tatran handball aréne stredajšiu odvetu úvodného kola vyraďovacej časti, ale ani nezdar 22:27 (11:15) ich nemohol pripraviť o postup medzi osem najlepších tímov súťaže. V ňom sa stretnú – zrejme až v závere augusta – s ukrajinským Motorom Záporožie víťazom základnej B-skupiny. Lepší z dvojice postúpi na septembrový turnaj Final 4.

Šarišania viedli hneď v úvode 2:0 a potom už len v 21. min po góle Rábeka z pokutového hodu (10:9). Hostia si ešte vo zvyšnom čase I. polčasu vypracovali štvorgólový náskok (15:11). Vojvodina po zmene strán pokračovala vo zvyšovaní náskoku, v 48. min vyhrávala už 23:16. Domáci sa ešte vzopreli a o päť minút neskôr Santos znížil na 20:23, ale to bolo z ich strany všetko. Táto prehra ich nemusí až tak mrzieť, hoci na víkendový štart finále play-off Niké Handball extraligy sa určite chceli naladiť víťazstvom. Najlepší prešovský strelec bol opäť Oliver Rábek, ktorý skóroval šesťkrát vrátane troch pokutových hodov.

Výsledok – SEHA Gazprom League 2020/2021 – play-off – 1. kolo – odveta – streda:
Tatran Prešov (SR) – RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 22:27 (11:15) – prvý zápas 40:28, do štvrťfinále postúpil Tatran
Najviac gólov: Rábek 6/3, Linhares 5, Santos a Rečičár po 3 – Šotič 7/2, Kovačevič 6, Milič, Radenovič a Rogan po 3
pok. hody: 3/3 – 4/2, vylúčení: 2 – 2, rozhodovali: Nikolov a Gj. Načevski (obaja S. Maced.)