Načítavanie údajov ...

Tatran Prešov neobhájil víťazstvo, na Turnaji majstrov v Doboji tretí

Hádzanári Tatrana Prešov sa po roku nestali celkovými víťazmi medzinárodného Turnaja majstrov v Doboji v Bosne a Hercegovine. Zverenci trénera Slavka Golužu na 51. ročníku tradičného podujatia tesne prišli o postup do finále, keď v základnej skupine skončili o gól druhí za francúzskym Chartres. V konečnom poradí napokon obsadili bronzovú pozíciu, keď v sobotňajšom večernom dueli o 3. miesto vyhrali nad švajčiarskym tímom HC Kriens-Luzern tesne 26:25 (13:12) a získali finančnú prémiu 5000 eur. Najlepším strelcom Tatrana v tomto stretnutí bol Martin Straňovský, autor siedmich gólov.

Pri svojej ôsmej účasti na tomto prestížnom turnaji dosiahli Šarišania prvýkrát toto umiestnenie. Z minulosti sú trojnásobnými víťazmi (2013, 2014, 2018). Okrem toho skončili na Turnaji šampiónov v Doboji aj dvakrát na 2. priečke (2015, 2016), raz boli štvrtí (2017) a raz na 6. mieste (2011).

Prešovčania v Doboji ukončili zápasovú časť prípravy na nadchádzajúcu sezónu. Prvé vystúpenie absolvujú súbojom Slovnaft handball extraligy v Topoľčanoch (pondelok 2. septembra o 18. hodine). V stredu 4. septembra od 19. hodiny otvoria 9. ročník SEHA Gazrpom ligy domácim stretnutím proti ukrajinskému Motoru Záporožie.

Výsledok – 51. ročník medzinárodného Turnaja šampiónov v Doboji – sobota:
Zápas o 3. miesto:
Tatran Prešov – HC Kriens-Luzern (Švaj.) 26:25 (13:12)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič- Rábek 3, Djerič, Michalka, Lapajne 2, D. Krok, L. Urban, Muňoz Cabezón 2, Hozman, Vučko 4, M. Straňovský 7, Fodorean, Grzentič 4, Carapkin, Afanou-Gatine 4.

Hlasy (zdroj: web Tatrana):
Slavko Goluža (tréner Tatrana Prešov): „V náročnom zápase sme dosiahli dôležité víťazstvo a hoci sme mohli byť vo finále, tretie miesto je v poriadku. Teraz sa už sústredíme na štart novej sezóny. Traja – štyria naši zranení hráči potrebujú zopár dní na zotavenie a potom sa už budeme pripravovať na prvých súperov.“

Martin Straňovský (kapitán Tatrana Prešov): „Našou povinnosťou bolo tento zápas vyhrať. Našťastie sa nám to podarilo ale už bolo cítiť, že je tam únava z vyše týždenného výjazdu. Na turnaji boli pozitívne momenty. Na konci zápasov sme prehrávali s Francúzmi, ale dokázali sme zápas otočiť. Proti Vojvodine, ktorá má kvalitný tím, nás nejaké chyby na konci stáli víťazstvo a postup do finále. Myslím si však, že turnaj môžeme brať pozitívne a môžeme sa pripraviť na prvý zápas v SEHA lige.“

Autor: SITA, Foto: https://www.facebook.com/TatranPresovHandball

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022